Krzysztof Piątek odblokowany! Dublet Polaka w lidze tureckiej. Basaksehir wygrał do zera

Jakub Jabłoński
Liga turecka. Krzysztof Piątek przechodzi prawdziwy renesans formy. Polski napastnik strzelił dwa gole w 24. kolejce tureckiej ekstraklasy i po raz kolejny słynne pistolety mogły zostać uruchomione. Basaksehir dzięki jego trafieniom wyszedł zwycięsko z kolejnej ligowej potyczki.

Krzysztof Piątek z dwiema bramkami w Turcji

Jak wyszło? Najpierw Polak znakomicie wyszedł do podania prostopadłego i z zimną krwią w sytuacji "sam na sam" minął bramkarza i posłał futbolówkę do niemal pustej bramki. Od 36. minuty dzięki jego trafieniu Basaksehir wygrywał w meczu 24. kolejki tureckiej ekstraklasy. Piątek tym samym stał się samodzielnie najskuteczniejszym Polakiem w Turcji (przynajmniej do wieczora, kiedy na boisko wybiegną w "polskim meczu" Sebastian Szymański oraz Adam Buksa). Trafił wtedy po raz jedenasty.

Snajper reprezentacji Polski w drugiej połowie nie myślał zwalniać. 26-latek po raz kolejny wprawił swoich fanów w ekstazę radości. Gospodarze w 71. minucie po jego drugim trafieniu prowadzili 2:0. Polak znakomicie zamknął dośrodkowanie z lewej strony i mając przed sobą tylko bramkarza nie pomylił się. To była 12. bramka Krzysztofa Piątka w trwającym sezonie.

Urodzony w Dzierżoniowie napastnik w ostatnich tygodniach zdaje się przypominać tego skutecznego piłkarza z czasów jeszcze jak występował na początku swojej "zagranicznej przygody" na Półwyspie Apenińskim. Najpierw w Genoi, a potem w Milanie był prawdziwą maszynką do strzelania goli. Teraz też jest - w przeciwieństwie do Roberta Lewandowskiego.

W poprzednim tygodniu Piątek popisał się równie niesamowitym wyczynem i nawiązał tym samym do czasów ze słonecznej Italii. 26-latek zdobył hattricka z Konyasporem i w zdecydowanym stopniu zapewnił swojej drużynie zwycięstwo (3:2).

Krzysztof Piątek nie daje o sobie zapomnieć! HAT-TRICK Polaka zapewnił zwycięstwo

POLACY ZA GRANICĄ w GOL24

Ostatnie godziny okienka transferowego dla niektórych klubów byłī wyjątkowo pracowite. Kilka zespołów zdecydowało się na wzmocnienia określane mianem "Last Minute", na ostatnią chwilę. W tym polscy piłkarze zdecydowali się zmienić barwy klubowe. Kto na koniec okienka najbardziej się wzmocnił i dlaczego? Zobacz, najważniejsze ruchy transferowe dokonane w ostatnich godzinach! Kliknij w przycisk po prawej i zapoznaj się z najnowszymi zmianami barw

Najciekawsze transfery w ostatnim dniu okienka transferowego...