Lech pewnie pokonał Nordsjaelland w sparingu. Hattrick Teodorczyka (ZDJĘCIA, WIDEO)

Bułgarska.pl
Lech Poznań - FC Nordsjaelland 4:1 (2:0)
Lech Poznań - FC Nordsjaelland 4:1 (2:0) Marek Zakrzewski
Lech Poznań wygrał w swoim ostatnim przedsezonowym sparingu z FC Nordsjaelland 4:1. Hat-trickiem popisał się Łukasz Teodorczyk.

Lech Poznań zaatakował w tym spotkaniu bardzo szybko. Już w 2. minucie do dośrodkowania Gergo Lovrencsicsa doszedł Vojo Ubiparip, ale głową uderzył niecelnie.

Pięć minut później z lewej strony dośrodkował Hubert Wołąkiewicz, jednak Teodorczyk nie zdołał czysto trafić w piłkę.

W 17. minucie napastnik Lecha już się nie pomylił. Teodorczyk otrzymał doskonałe podanie od Szymona Drewniaka i w sytuacji sam na sam precyzyjnym strzałem od słupka umieścił piłkę w bramce.

Lechici poszli za ciosem i podwyższyli prowadzenie. Indywidualną akcją błysnął Lovrencsics, który wyłożył piłkę jak na tacy Teodorczykowi, a ten z kilku metrów dopełnił formalności.

Od początku drugiej połowy inicjatywę przejęli Duńczycy, jednak zdecydowanie groźniejsi byli nastawieni na kontrataki lechici. W pierwszych minutach drugiej odsłony dwukrotnie na listę strzelców powinien wpisać się Teodorczyk, jednak za pierwszym razem po świetnym podaniu Kaspra Hamalainena za mocno wypuścił sobie piłkę i nie zdołał nawet oddać strzału, a w drugiej sytuacji jego uderzenie zablokował Ivan Runje.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 58. minucie. Na 18. metrze piłka spadła pod nogi Martina Vingaarda, który płaskim, precyzyjnym strzałem nie dał szans Jasminowi Buricowi.

Potem Marcin Kamiński odzyskał piłkę na linii środkowej i natychmiast uruchomił Lovrencsicsa. Ten precyzyjnie dośrodkował na głowę Teodorczyka, który z siedmiu metrów zdobył swojego trzeciego gola.

Wynik spotkania ustalił w 85. minucie wprowadzony na boisko Dariusz Formella, który najlepiej zachował się w polu karnym po rzucie rożnym.

Bramki:
1:0 Łukasz Teodorczyk (17), 2:0 Teodorczyk (29), 2:1 Martin Vingaard (58), 3:1 Teodorczyk (71), 4:1 Dariusz Formella (85).

Lech: Jasmin Burić - Mateusz Możdżeń (79. Franciszek Siwek), Manuel Arboleda (79. Jan Bednarek), Marcin Kamiński, Hubert Wołąkiewicz (79. Wiktor Witt) - Łukasz Trałka (63. Kamil Drygas), Szymon Drewniak - Gergo Lovrencsics (79. Dominik Chromiński), Kasper Hamalainen (73. Dawid Kownacki), Vojo Ubiparip - Łukasz Teodorczyk (73. Dariusz Formella).