Dawid DobraszZaktualizowano
Juniorzy młodsi awansowali do finału mistrzostw Polski do lat 17. W finale zmierzą się z Legią Warszawa Przemysław Szyszka/lechpoznan.pl
Juniorzy młodsi Lecha Poznań powalczą we wtorek, 18 czerwca w Ząbkach o mistrzostwo Polski w kategorii do lat 17, a ich przeciwnikiem będzie Legia Warszawa. W rewanżowym spotkaniu we Wronkach ekipa trenera Huberta Wędzonki pokonała Koronę Kielce 6:2, a w dwumeczu 8:3. Juniorom do mistrzostwa pozostał jeszcze jeden krok

Po emocjonującym pierwszym meczu nic nie zwiastowało tak gładkiej wygranej podopiecznych Huberta Wędzonki. Poznaniacy w Kielcach przegrywali, ale potrafili odwrócić losy spotkania i wygrać 2:1. We Wronkach juniorzy młodsi Kolejorza już od pierwszej minuty chcieli pokazać wyższość nad rywalem z województwa świętokrzyskiego.

Strzelanie w 10. minucie zaczął Igor Ławrynowicz, potem gola dołożył w 21. minucie Filip Wilak, a na 3:0 podwyższył Damian Kołtański w 28. minucie. Do przerwy wynik się nie zmienił, a w drugiej połowie lechici nie mieli zamiaru odpuścić. Co prawda, Korona zdobyła dwa gole i złapała kontakt, ale w końcówce juniorzy młodsi przysnęli i zdobyli jeszcze trzy gole autorstwa Kołtańskiego, Kozubala i Gila.

Sprawdź też:

Praktycznie do samego końca Centralnej Ligi Juniorów U-17 toczyła się walka o mistrzostwo w grupie drugiej. Długo na prowadzeniu była Lechia Gdańsk, która przegrywając w Poznaniu z Wartą, zamknęła sobie drogę do walki o miano najlepszej drużyny w Polsce do lat 17. Lech wyprzedził Lechię i dzięki temu mógł zawalczyć w półfinałach.

Centralna Liga Juniorów do lat 17 podzielona jest na cztery grupy makroregionalne. Mistrzowie tych grup są losowani między sobą i walczą w dwumeczu o awans do finału, który w tym roku odbędzie się w Ząbkach. W drugim półfinale Legia Warszawa pokonała w dwumeczu Zagłębie Lubin 5:2 i to stołeczny zespół będzie rywalem Lecha w meczu finałowym. Młodzie legioniści także do końca walczyli o mistrzostwo w swojej grupie, więc w spotkaniu finałowym nie ma faworyta.

Spotkanie finałowe odbędzie się we wtorek, 18 czerwca o godzinie 16:30, a transmisje z tego meczu przeprowadzi kanał Łączy Nas Piłka.

Podsumowanie sezonu Juniorów Starszych przez trenera Lecha:

Materiał oryginalny: Lech Poznań U-17: Korona Kielce rozbita. Młodzi lechici zagrają z Legią o mistrzostwo Polski do lat 17 - Głos Wielkopolski

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.