Lechia Gdańsk pokonała Sokoła Ostróda. Piłkarze odśnieżali boisko [ZDJĘCIA]

Krzysztof Kowalski
Lechia Gdańsk ograła Sokoła Ostróda 3:0 w pierwszym meczu sparingowym
Lechia Gdańsk ograła Sokoła Ostróda 3:0 w pierwszym meczu sparingowym Przemysław Świderski
W piątek piłkarze Lechii rozegrali pierwszy w tym roku sparing. W Gdańsku biało-zieloni pewnie pokonali drugoligowego Sokoła Ostróda 3:0. Na listę strzelców wpisali się Flavio Paixao (z rzutu karnego), Kenny Saief i Jakub Arak.

Warunki w Gdańsku nie należały do najłatwiejszych. Niemal cały czas padał śnieg, dlatego murawa pokryta była cienką warstwą białego puchu. Spotkanie od samego początku toczyło się pod dyktando piłkarzy Lechii. Drużyna Piotra Stokowca prowadzenie objęła już w 9. minucie. Po strzale Conrado obrońca Sokoła zagrał piłkę ręką, a rzut karny na bramkę zamienił Flavio Paixao.

Portugalczyk na swoim koncie zapisał też asystę. W ostatniej minucie pierwszej połowy dograł piłkę do Kenny'ego Saiefa, który nie zmarnował podania i pewnie umieścił futbolówkę w siatce gości. Wynik meczu ustalił w 68. minucie wypuszczony w uliczkę Jakub Arak.

Przed startem ligi Lechia rozegra jeszcze sparingi z Wartą Poznań (19 stycznia) i Wisłą Płock (22 stycznia).

Lechia Gdańsk - Sokół Ostróda 3:0 (2:0)

Bramki: Flavio Paixao 9 (karny) Kenny Saief 45, Jakub Arak 68

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak (46 Zlatan Alomerović) - Karol Fila (59 Mykola Musolitin), Michał Nalepa (59 Filip Koperski), Kristers Tobers (59' Bartosz Kopacz), Conrado (48 Mateusz Żukowski - Kenny Saief (59 Jaroslav Mihalik), Jakub Kałuziński (59 Tomasz Makowski), Jarosław Kubicki (59 Jan Biegański), Maciej Gajos (59 Egy Maulana Vikri), Omran Haydary (59 Jakub Arak) - Flavio Paixao (59 Łukasz Zwoliński).

Sokół Ostróda: Krystian Wojno (70 zawodnik testowany), Adam Dobosz (60 zawodnik testowany), Wojciech Mazurowski (46 zawodnik testowany), zawodnik testowany, Michał Zimmer (46 Paweł Brzuzy, 60 zawodnik testowany 7), Kamil Zalewski (60 zawodnik testowany), Karol Żwir (60 Łukasz Święty), Tomasz Gajda (46 Wojciech Kalinowski), zawodnik testowany (60 Piotr Ziółkowski), zawodnik testowany (46 Konrad Andrzejczak), Dawid Wolny (46 Rafał Siemaszko).

Anna, Robert, Klara i Laura Lewandowski, czyli piękno, urok ...