Lechia lepsza od Floty w sparingu

Kacper Reński
Ivans Lukjanovs zdobył pierwszą bramkę dla Lechii
Ivans Lukjanovs zdobył pierwszą bramkę dla Lechii Piotr Jarmulowicz (Ekstraklasa.net)
Przygotowująca się do sezonu w Niechorzu gdańska Lechia pokonała w pierwszym tegorocznym spotkaniu kontrolnym Flotę Świnoujście 2:1.

Trener Janas zdecydował się sprawdzić w spotkaniu wszystkich dostępnych na tą chwilę zawodników. Dlatego skład zmienił się diametralnie w przerwie meczu. Na drugą połowę wybiegło kilku młodych graczy, którzy walczą o to aby zaistnieć w drużynie z PGE Arena.

Już w 12. minucie Lechia wyszła na prowadzenie, dzięki trafieniu Ivansa Lukjanovsa, którego niektóre źródła w tym okienku transferowym łączyły z Lechem Poznań. Informacja o bramce, którą strzelił którykolwiek napastnik Lechii to rzadka wieść w Gdańsku, dlatego może to być dobry prognostyk na przyszłość. Do przerwy utrzymało się prowadzenie gdańszczan, choć Flota przeważała, częściej zagrażając bramce Pawłowskiego.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Częściej atakowali gracze ze Świnoujścia i dopięli swego w 65. minucie, gdy bramkę zdobył Piotr Tomasik. Gdańszczanie odpowiedzieli kwadrans później, kiedy to wynik ustalił Rafał Janicki.

Trener Janas nie mógł skorzystać z pięciu zawodników. Z urazami zmagają się: Marko Bajic, Tomasz Dawidowski, Mateusz Machaj, Josip Tadic oraz nowy nabytek Lechii, Patryk Tuszyński.

Biało zieloni następny sparing zagrają już w środę. Ich przeciwnikiem będzie Kotwica Kołobrzeg.

Flota Świnoujście - Lechia Gdańsk 1:2 (0:1)

Bramki:
0:1 - Ivans Lukjanovs 12'
1:1 - Piotr Tomasik 61'
1:2 - Rafał Janicki 76'

Flota Świnoujście: Alan Wesołowski (46' Paweł Wilczewski) - Rafał Kalinowski (31' Patryk Fryc), Piotr Kieruzel, Daniel Chyła, Radosław Jasiński - Christian Nnamani (46' Salomon), Marek Niewiada, Mateusz Broź (46' Bartosz Śpiączka), Krzysztof Bodziony, Piotr Tomasik - Weselin Marczew

Lechia Gdańsk: (I połowa) Wojciech Pawłowski - Dawid Kubowicz, Rafał Janicki, Luka Vućko, Lewon Hajrapetjan - Paweł Nowak, Łukasz Surma, Krzysztof Bąk, Kamil Poźniak, Piotr Wiśniewski - Ivans Lukjanovs. (II połowa) Michał Buchalik - Petar Pavlović, Sergejs Kożans, Maciej Kostrzewa, Vytautas Andriuskevicius - Deleu, Marcin Pietrowski, Jakub Kawa (65' Krzysztof Bąk), Łukasz Kacprzycki (74' Rafał Janicki), Tomasz Bobrowski - Adam Duda