Legia Warszawa przegrała sparing z Chimkami Moskwa

mic
Przebywająca na zgrupowaniu w cypryjskiej Larnace Legia Warszawa przegrała z rosyjskim zespołem Chimki Moskwa 1:2. Jedynego gola dla lidera T-Mobile Ekstraklasy zdobył z rzutu karnego Janusz Gol.

Tomasz Zahorski podpisał kontrakt z Górnikiem Zabrze »

Legia wyszła na prowadzenie po golu zdobytym z rzutu karnego. W 23. minucie meczu w polu karnym rywali faulowany był Michał Efir. Jedenastkę pewnie wykorzystał Janusz Gol.

"Wojskowi" niemal cały mecz grai w mocno eksperymentalnym, mieszanym składzie. W przerwie, która zakończyła się prowadzaniem legionistów, Jan Urban wpuścił na boisko trzech nowych piłkarzy, a szkoleniowiec rosyjskiej ekipy wymienił niemal cały skład. Efekt był taki, że Chimki zdobyły 2 gole. Do wyrównaniu doprowadził Riszko strzelając gola po rzucie rożnym. Ten sam zawodnik ustalił wynik spotkaniu w doliczonym czasie gry.

Jan Urban w starciu z moskiewskim zespołem dał szansę kilku młodym chłopakom - Michał Bajdur (rocznik 1994) zagrał w drugiej połowie, a Kamil Kurowski (1994) i Przemysław Mizgała (1992) rozegrali cały mecz.

Chimki Moskwa to zespół rosyjskiego zaplecza ekstraklasy. W Pierwszym Dywizjonie zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

LEGIA WARSZAWA - CHIMKI MOSKWA 1:2 (1:0)

Bramki: Janusz Gol 23 (k) - Riszko 54, 90

Żółte kartki: Konoplew

Legia: Wojciech Skaba – Jakub Wawrzyniak (46' Tomasz Brzyski), Inaki Astiz (46 Marko Suler), Michał Żewłakow, Tomasz Kiełbowicz – Kamil Kurowski, Jorge Salinas, Janusz Gol, Przemysław Mizgała, Michał Kucharczyk – Michał Efir (46' Michał Bajdur)

Chimki: (I połowa) Kotow - Kuzniecow, Batotdinov, Nanielowski, Skoblakow, Lawrientiew, Sobolew, Brejew, Aleskanian, Komkow, Kabajew
(II połowa): Gawrilow, Edgiard, Riszko, Filatow, Romerko, Sobolew, Hrusiow, Komkow, Romasienko, Michalow, Konoplew

Źródło: Legia.com