Liga angielska. Manchester United zremisował z Tottenhamem Hotspur w hitowym spotkaniu 21. kolejki

Bartosz Głąb
Marcus Rashford z bramką przeciwko Tottenhamowi.
Marcus Rashford z bramką przeciwko Tottenhamowi. PAP/EPA
Liga angielska. Manchester United w hicie 21. kolejki zremisował z Tottenhamem Hotspur 2:2. Dla "Czerwonych Diabłów" w pierwszej połowie trafiali Rasmus Hojlund i Marcus Rashford. Natomiast dla "Kogutów" bramki zdobywali Richarlison i na początku drugiej części spotkania Rodrigo Bentancur.

Liga angielska. Manchester United zremsiował z Tottenhamem Hotspur

Starcie Manchesteru United z Tottenhamem było hitem tego weekendu w lidze angielskiej. "Czerwone Diabły" już w 3. minucie objęły prowadzenie po trafieniu Rasmusa Hojlunda. Wydawało się, że akcja nie przyniesie sukcesu po tym jak Marcus Rashfor zaczął dryblować na linii pola karnego. Jednak piłka przypadkowo trafiła do duńskiego snajpera, który otworzył wynik meczu.

W 19. minucie "Koguty" doprowadziły do wyrównania, po tym jak Richarlison znakomicie wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego i udanym strzałem głową, strzelił gola na 1:1. Jednak z prowadzeniem na przerwę schodzili gospodarze. W 40. minucie Marcus Rashford wpadł w pole karne rywali i mocnym strzałem pokonał Guglielmo Vicario.

Liga angielska. Na Old Trafford kibice zobaczyli cztery gole

Drugą część meczu znacznie lepiej rozpoczęli goście Rodrigo Bentancur wykorzystał dobre podanie Timo Wernera, wypracował sobie pozycję do strzału i potężnym uderzeniem dał remis swojej drużynie. Od tego momentu oba zespoły zdawały się grać nieco bardziej zachowawczo i stawiały głównie na szczelną defensywę. Efektem tego była mniejsza liczba dobrych okazji i brak kolejnych bramek. Na Old Trafford "Czerwone Diabły" musiały się zatem podzielić punktami z Tottenhamem.

W drugim niedzielnym meczu 21. kolejki rozgrywek Aston Villa tylko bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z Evertonem. Matty Cash pojawił się na murawie w 74. minucie. Cały mecz na ławce zespołu z Birmingham przesiedział Filip Marschall.