Liga holenderska. Gol Pawła Bochniewicza na wagę zwycięstwa [WIDEO]

Tomasz Górski
screen TT
Liga holenderska. W 7. kolejce Eredivisie sc Heerenveen pokonało na własnym stadionie Twente Enschede 2:1. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Paweł Bochniewicz.

26-letni Paweł Bochniewicz wyrasta na ważną postać w drużynie z północnej Holandii. W tym sezonie rozegrał 7 spotkań w pełnym wymiarze czasowym, a dzisiaj zapewnił wygraną w meczu przeciwko Twente Enschede. To jego premierowe trafienie w tym sezonie.

Goście wyszli na prowadzenie już w 2. minucie po bramce Virgila Misidjana. Gospodarze zdołali wyrównać w 28. minucie. Po podaniu Amina Sarra do siatki trafił Milan van Ewijk. Jeszcze przed przerwą gospodarze zdołali odwrócić losy spotkania. Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego Anas Tahiri dośrodkował w pole karne, gdzie uderzeniem głową do siatki trafił Paweł Bochniewicz.

Po zmianie stron gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie, ale rzutu karnego nie wykorzystał Sarr. Cały mecz na ławce rezerwowych gości spędził Przemysław Tytoń.

Po 7 kolejkach Eridivisie Sc Heerenveen ma na koncie 12 punktów i zajmuje 6. miejsce, które obecnie daje prawo gry w Lidze Konferencji Europy.