Liga Mistrzów. Luis Suarez uratował Barcelonę. Dwa zwycięskie gole z Interem Mediolan

Jacek Czaplewski
Suarez uratował Barcelonę. Dwa zwycięskie gole z Interem
Suarez uratował Barcelonę. Dwa zwycięskie gole z Interem AFP/East News
Liga Mistrzów. FC Barcelona rzutem na taśmę pokonała Inter Mediolan 2:1 (0:1). Zaczęła źle i z tego powodu musiała się nieźle napocić, by ugrać pierwsze zwycięstwo w grupie F. Bohaterem Luis Suarez - autor obu trafień.

Inter przybył na Camp Nou legitymując się kompletem sześciu zwycięstw w Serie A. Barcelonę zaskoczył już na wstępie. W 3 minucie rozpędzony Lautaro Martinez wykorzystał podanie od Alexisa Sancheza, wpadł z piłką do szesnastki i pewnym uderzeniem wyprowadził zespół na prowadzenie.

W tym meczu Inter świetnie się bronił. Miał też sporo do powiedzenia pod bramką Barcelony. Wystarczy wspomnieć, że jeszcze przed zmianą stron kolejnej okazji nie wykorzystał Martinez. Groźnie uderzali natomiast Stefano Sensi i Antonio Candreva. Ten drugi skierował nawet futbolówkę do siatki, lecz z pozycji spalonej.

Barcelona odpowiedziała agresją, za co przypłaciła kartkami od Damira Skominy. Dopiero w drugiej połowie zarysowała się jej piłkarska przewaga. Po zagraniu od Arturo Vidala przepiękną, wyrównująca bramkę zdobył Luis Suarez.

Ten sam zawodnik w 84 minucie pogrążył Włoch. Piłkę zagrał mu Lionel Messi po cudownym rajdzie. Barcelona wygrała, ale jej gra (w pierwszej połowie) pozostawiła wiele do życzenia.

LIGA MISTRZÓW w GOL24

W obliczu kontuzji doszlo do kilku zmian. Za Łukasza Fabiańskiego został powołany Radosław Majecki, za Karola Linettego - Dominik Furman, za Jakuba Błaszczykowskiego - Przemysław Frankowski, a za Dawida Kownackiego nikt. My zajrzeliśmy jeszcze dalej niż selekcjoner Jerzy Brzęczek, by przejrzeć listę alternatyw na pozostałe pozycje. Zobaczcie, jaka jedenastka nam wyszla.

Jedenastka niepowołanych do reprezentacji Polski. Tak na dzi...