Lionel Messi i Luis Suarez zdobyli po golu w sparingu Interu Miami. Amerykanie przegrali z Al Hilal 3:4

Bartosz Głąb
Lionel Messi i Luis Suarez w barwach Interu Miami.
Lionel Messi i Luis Suarez w barwach Interu Miami. PAP/EPA
Lionel Messi i Luis Suarez zdobyli po bramce w prestiżowym meczu towarzyskim w Arabii Saudyjskiej przeciwko Al Hilal. Inter Miami przegrał to spotkanie 3:4. Amerykańska drużyna 1 lutego zmierzy się z Al Nassr Rijad, w którego barwach występuje Cristiano Ronaldo.

Luis Suarez i Lionel Messi zdobyli po bramce przeciwko Al Hilal

Inter Miami w trakcie przygotowań do nowego sezonu Major League Soccer wybrał się do Arabii Saudyjskie, żeby wziąć udział w towarzyskim turnieju Riyadh Season Cup. Amerykański zespół w swoim pierwszym meczu na Półwyspie Arabskim zmierzył się z Al Hilal, w którego składzie wystąpili między innymi Aleksandar Mitrović, Ruben Neves, czy Sergej Milinković-Savić.

Spotkanie świetnie rozpoczęła saudyjska drużyna, bo już po 13 minutach prowadziła 2:0. Bramki dla Al Hilal zdobyli Abdullah Al Hamdan i wcześniej wspomniany serbski napastnik - Mitrović. Jednak potem do roboty wziął się zespół z Florydy. W 34. minucie kontaktowego gola strzelił Luis Suarez. Była to pierwsza bramka dla Urugwajczyka po dołączeniu do amerykańskiej drużyny.

Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało do lokalnej drużyny. Tuż przed przerwą Brazylijczyk Michael trafił na 3:1.

Inter Miami przegrał prestiżowy mecz w Arabii Saudyjskiej

Początek drugiej połowy należał do Interu Miami. Niecałe dziesięć minut po zmianie stron sędzia podyktowała rzut karny dla amerykańskiej drużyny, który bardzo pewnie na bramkę zamienił Lionel Messi. Zaledwie dwie minuty później już był remis. Pięknym strzał z narożnika pola karnego popisał się David Ruiz i bramkarz rywali nie miał żadnych szans na interwencję.

W końcówce spotkania Michael trafił po raz drugi zapewnił swojej drużynie zwycięstwo 4:3.

Za kilka dni zespół z Florydy czeka jeszcze bardziej prestiżowy mecz. Inter Miami 1 lutego zmierzy się z Al Nassr, w którego barwach występuje Cristiano Ronaldo. Mecz zapowiadany jest jako jedno z ostatnich (jak nie ostatnie) starć Lionela Messiego z Portugalczykiem. W składzie sędziowskim na ten mecz będzie polska sędzia - Paulina Baranowska.

TRANSFERY w GOL24

To jest Liga Mistrzów wśród opraw. Oto najlepsze prace ultrasów Legii Warszawa z kończącego się 2023 roku. Jest na co popatrzeć, zresztą zerknijcie sami!

Najlepsze oprawy Legii Warszawa w 2023 roku. To prawdziwe dz...