Llorente daje zwycięstwo Juve, Zieliński na ławce (ZDJĘCIA)

mgs
Juventus Turyn w ostatnim niedzielnym meczu 14. kolejki Serie A wygrał z Udinese. Początkowo wszystko wskazywało na to, że w stolicy Piemontu spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem, bowiem przez dziewięćdziesiąt minut gry nie padła żadna bramka. Dopiero w doliczonym czasie gola na wagę zwycięstwa "Starej Damy" zdobył Fernando Llorente.

Podobnie jak przed tygodniem w starciu z Livorno (2:0), Juventus długo męczył się, nie mogąc sforsować obrony Udinese. Udało się to dopiero w doliczonym czasie gry drugiej połowy, a bramkę zdobył Hiszpan Fernando Llorente.

Zespół z Udine, w którym cały mecz na ławce rezerwowych spędził Piotr Zieliński, najlepszą szansę zdobycia gola miał w 52. minucie. Po strzale Portugalczyka Bruno Fernandesa oraz dobitce Antonio Di Natale dobrymi interwencjami popisał się jednak bramkarz reprezentacji Włoch Gianluigi Buffon.

"Stara Dama", broniąca mistrzostwa, odniosła szóste z rzędu, a 12. w tym sezonie zwycięstwo w Serie A i umocniła się na prowadzeniu. W 14 meczach zgromadziła 37 punktów, o trzy więcej niż AS Roma, która dzięki trafieniu w 90. minucie Holendra Kevina Strootmana, zremisowała 1:1 w Bergamo z Atalantą.