Marbella Cup: Lech rozgromił Rumunów. Dwa gole Rudneva

Jacek Czaplewski
Trzecie sparingowe zwycięstwo z rzędu odniósł Lech Poznań. Tym razem podopieczni Jose Mari Bakero nie dali szans wiceliderowi drugiej grupy II ligi rumuńskiej - FC Timisoarze, wygrywając aż 5:0. Był to zarazem pierwszy mecz poznaniaków w ramach turnieju Marbella Cup.

Worek z bramkami rozwiązał się dopiero w drugiej części meczu. Lechici wyszli na prowadzenie w 56. minucie, gdy błąd bramkarza rywali wykorzystał Artiom Rudnev. Dziesięć minut później było już 2:0, gdy z półwoleja (po wrzutce Semira Stilicia) nie do obrony uderzył Manuel Arboleda. "Kolejorz" poszedł za ciosem i w 73. minucie zdobył kolejną bramkę. Indywidualną akcję Rudneva, celnym strzałem zakończył Bartosz Ślusarski, który... postanowił się zrewanżować i już minutę później asystował przy golu Łotysza na 4:0. Dzieło zniszczenia dokończył Semir Stilić, który zanim trafił prawą nogą pod poprzeczkę, wkręcił w murawę trzech przeciwników.

Dzięki wygranej, Lech awansował do półfinału towarzyskiego turnieju "Marbella Cup". Ich rywalem będzie zwycięzca meczu Rubin Kazań - FC Zestafoni. Początek tego spotkania o godzinie 19:30.

Lech Poznań - FC Timisoara 5:0 (0:0) - czytaj zapis naszej relacji na żywo!
Gole: Rudnev 56' 73', Arboleda 66', Ślusarski 72', Stilić 78'

Lech Poznań: Kotorowski - Wojtkowiak (74 Kikut), Wołąkiewicz, Arboleda, Henriquez (79 Kędziora) - Możdżeń (46 Kamiński), Murawski (74 Drygas), Kriwiec (67 Drewniak) - Ubiparip (46 Stilić), Rudnev (79 Wolski), Tonev (67 Ślusarski).

FC Timisoara: Lepmets - Belu, Scutaru, Mera, Sandu - Chis, Poparadu, Gorobsov (70 Petcut) - Carstea, Axente, Ricketts (73 Dobriceanu).

Źródło: własne/Lech Poznań

Zapisz się na piłkarski NEWSLETTER! - codziennie najważniejsze wydarzenia w Twojej skrzynce

KONKURS dla zakochanych kibiców - "Święty Walenty, kibic zawzięty"! Wygrywaj w serwisie CalaPolskaKibicuje.pl