Milan rozbił Alessandrię i zagra w finale Pucharu Włoch [ZDJĘCIA]

Igor Szczech
W meczu rewanżowym Milan pokonał na San Siro grającą w Serie C Alessandrię 5:0 i awansował do finału Pucharu Włoch.

Już w pierwszych minutach gospodarze mieli znakomitą okazję do objęcia prowadzenie. Indywidualną akcją popisał się Kucka, wyłożył piłkę Hondzie, jednak Japończyk w niewytłumaczalny sposób nie trafił z najbliższej odległości do pustej bramki. Chwilę później groźnie było pod bramką gospodarzy, jednak Abbiati uratował Rossonerich przed utratą bramki. W 14. minucie po dobrym podaniu w polu karnym znalazł się Honda, jednak zagrał niedokładnie do ustawionego przed bramką Balotellego.

W pierwszym kwadransie byliśmy świadkami znakomitego tempa, ataków z jednej, jak i drugiej strony. Groźniejsze ataki przeprowadzali gospodarze, jednak trzecioligowcy z Alessandrii nie pozostawali dłużni faworytom. To, co nie udało się Japończykowi, udało się najlepszemu strzelcowi czerwono-czarnych poprzedniego sezonu. Znakomitym podaniem popisał się Honda, dzięki czemu odkupił swoje winy za niewykorzystane sytuacje z początku spotkania, a Francuz w swoim stylu oddał mocny strzał, nie dając szans bramkarzowi na skuteczną interwencję.

Rossoneri nie zwalniali tempa i już pięć minut później podwyższyli prowadzenie za sprawą Romagnoliego, który najlepiej odnalazł się w polu karnym po zagraniu z rzutu rożnego. Po zdobyciu drugiej bramki mediolańczycy kontrolowali wydarzenie na boisku, natomiast goście ewidentnie stracili animusz i sporadycznie odgryzali się kontratakami, które nie przynosiły żadnego zagrożenia. Milan grał na dużym luzie i kolejne bramki były kwestią czasu. W 40. minucie po kombinacyjnej akcji drugą bramkę dołożył Menez po asyście Polego.

W drugiej połowie po bramce dołożyli Romagnoli i Balotelli pieczętując awans Rossonerich. Dla Alessandrii skończyła się piękna przygoda, jaką niewątpliwie były występy w Pucharze Włoch. Milan natomiast stanie przed szansą zdobycia trofeum w rozgrywkach krajowego pucharu po raz pierwszy od 13 lat. Wtedy też Rossoneri pokonali w dwumeczu ekipę AS Romy.

AC Milan - Alessandria 5:0

Bramki: 20' Menez, 25' Romagnoli, 39' Menez, 81' Romagnoli, 89' Balotelli

AC Milan: Abbiati - De Sciglio, Zapata, Romagnoli, Antonelli, Honda, Poli, Kucka (46' Mauri), Bonaventura (58' Boateng), Menez (76' Bacca), Balotelli.

Alessandria: Vannucchi - Celjak, Moreo, Sirri, Sabato, Nicco, Loviso (71' Mezavilla), Branca (83' Bocalon), Marras, Fishnaller, Iocolano (62' Marconi).