MKS Kluczbork wypunktował Wartę

Marcin Szczepański
MKS Kluczbork 3:0 Stal Stalowa Wola
MKS Kluczbork 3:0 Stal Stalowa Wola Damian Jędrusiński (Ekstraklasa.net)
Mimo zmiany na ławce trenerskiej Warty w dzisiejszym spotkaniu MKS Kluczbork okazał się za silny dla piłkarzy z Poznania. Pod wodzą Ryszarda Łukasika "Warciarze" ulegli na wyjeździe aż 0:4!

Spotkanie od początku ułożyło się po myśli gospodarzy, którzy objęli prowadzenie już w drugiej minucie. Bramkę z rzutu karnego zdobył Piotr Stawowy. Po stracie bramki Warta próbowała kontrolować grę i stworzyć sobie dogodną okazję do wyrównania. Obrona MKS grała jednak bardzo pewnie, powstrzymują zapędy gości. Do przerwy nie było ani bardzo groźnych sytuacji, ani tym bardziej bramek.

Po zmianie stron znowu bardzo szybko cios zadali gospodarze, co praktycznie ustawiło mecz. Bramkę strzałem głową zdobył Paweł Odrzywolski, który wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego. Po stracie drugiej bramki "Warciarze" bili głową w mur, a piłkarze z Kluczborka kontrolowali sytuacje, szukając szansy na kolejne bramki.

Kibice doczekali się kolejnych goli dopiero w końcówce spotkania. W 88. minucie na kolana poznaniaków powalił Tomasz Kazimierowicz, który wszedł na boisko dwadzieścia minut wcześniej. Nokautujący cios zadał w doliczonym czasie gry Kamil Nitkiewicz.

Dzięki zwycięstwu MKS oddalił się na bezpieczną odległość od strefy spadkowej. Warta natomiast ciągle tkwi w kryzysie, pozostając w ścisłym kontakcie z dnem tabeli, na którym może znaleźć się lada dzień.