Nice 1 Liga. Olimpia rozbiła Chrobrego i niespodziewanie została wiceliderem!

psz, Paweł Birkholz
K_kapica_afk
Nice 1 Liga. Olimpia Grudziądz pewnie pokonała Chrobrego Głogów (3:1) na jego obiekcie. Dzięki zdobytemu kompletowi punktów i potknięciom Zagłębia Sosnowiec i GKS-u Katowice, gracze Jacka Paszulewicza zostali nowym wiceliderem rozgrywek.

Zawodnicy z Grudziądza do spotkania przystąpili w eksperymentalnym zestawieniu. Wymusiła to z pewnością kontuzja Karola Angielskiego, którą odniósł w meczu z Wigrami Suwałki po starciu z jednym z rywali. Dość niespodziewanie to oni w 6. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Daniela Ferugi. Zawodnik wypożyczony z Podbeskidzia Bielsko-Biała popisał się celną główką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Kilka minut później już było 2:0! Tym razem Feruga dobrym podaniem obsłużył Adama Banasiaka, a ten pewnie pokonał Anatolija Gospodinowa. Zespół Chrobrego wyglądał niczym bokser po serii ciosów.

Kibice zgromadzeni na stadionie w Głogowie przecierali oczy i nie wierzyli w to, co dotknęło ich zespół. Po upływie pół godziny gry zawodnicy Ireneusza Mamrota powoli zaczęli dochodzić do głosu. Próbowali ataku pozycyjnego, ale na dużo nie pozwalała im defensywa przyjezdnych dobrze dysponowana w dzisiejszym spotkaniu. W doliczonym czasie gry Radosław Jasiński dotknął piłkę ręką w swoim polu karnym, za co otrzymał żółtą kartkę, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Paweł Wojciechowski, jednak dobrze dysponowany Patryk Królczyk zatrzymał tę próbę!

Początek drugiej części gry należał zdecydowanie do gospodarzy. W 48. minucie mogli strzelić kontaktową bramkę, ale minimalnie przestrzelili, a kilka minut później Olimpię ofiarną interwencją uratował Lukas Klemenz. Szkoleniowiec gości w 59. minucie zdecydował się zmienić Radosława Jasińskiego, który miał na koncie żółtą kartkę i wpuścił w jego miejsce doświadczonego 37-letniego Marcina Kaczmarka. Popularny "Kaka" trzy minuty później wpisał się na listę strzelców. W tej sytuacji bardzo dobrze dograł piłkę Damian Ciechanowski.

Niespełna 10 minut później mógł znów wpisać się na listę strzelców, ale piłka po rykoszecie uderzyła w poprzeczkę. Na początku ostatniego kwadransa meczu w polu karnym gospodarzy sfaulowany został Jakub Łukowski i sędzia zmuszony został podyktować dziś drugi rzut karny. Do piłki podszedł Adam Banasiak, ale świetną interwencją popisał się golkiper z Głogowa. W 85 minucie gospodarze dopięli swego i wreszcie strzelili bramkę za sprawą Damian Sędziaka. Minutę później rezerwowy stanął oko w oko z Patrykiem Królczykiem, lecz tym razem przegrał pojedynek! Ostatecznie głogowanie przegrali spotkanie 1:3.

Olimpia Grudziądz po dzisiejszym zwycięstwie niespodziewanie awansowała na pozycję wicelidera Nice I ligi. Już w środę czeka ich spotkanie z Chojniczanką Chojnice. Jego początek planowany jest na godzinę 18:00.

Atrakcyjność meczu: 6,5/10
Piłkarz meczu: Daniel Feruga