Niedosyt w Katowicach

Jacek Mirek
"Żółta fala" nie może być zadowolona z inauguracji!
"Żółta fala" nie może być zadowolona z inauguracji! Damian Jędrusiński (Ekstraklasa.net)
GKS zremisował z Dolcanem 1:1. Mogło być jeszcze gorzej, ponieważ goście nie wykorzystali "jedenastki"!

Już dawno w Katowicach tak niecierpliwie nie wyczekiwano inauguracji rozgrywek ligowych. Powodem tego były rewolucyjne zmiany, jakie zaszły w ekipie trójkolorowych. Przyznać należy, że tak dobrze w Katowicach przed rozpoczęciem sezonu nie było już od dobrych kilku lat. Nic więc dziwnego, że przed meczem z Dolcanem apetyty kibiców GieKSy były spore.

Tymczasem to zawodnicy z Ząbek przejęli inicjatywę od początku spotkania i ich ataki przyniosły efekt bramkowy już w 8 minucie. Po błędzie Jacka Kowalczyka piłkę przejął Grzegorz Piesio i pokonał Jacka Gorczycę (2 minuty wcześniej w podobnym pojedynku górą był golkiper gospodarzy). Od tej chwili kibice GieKSy nie zaprzestali swojego ogłuszającego dopingu, ale inicjatywa była wciąż po stronie gości i to oni sprawiali o wiele lepsze wrażenie, podczas gdy katowiczanie nie rozpieszczali swoich sympatyków. Ich gra zupełnie nie przypominała niezłej piłki, którą prezentowali w sparingach. W 40 minucie Mateusz Sroka sfaulował w polu karnym Patryka Kubickiego i sędzia Mariusz Podgórski bez wahania wskazał na "wapno". Kosiorowski strzelił jednak fatalnie, kilka metrów nad poprzeczką! Wynik nie zmienił się już do przerwy i katowiczanie schodzili do szatni przy akompaniamencie gwizdów.

W drugiej połowie na boisku pojawił się Krzysztof Kaliciak i obraz gry diametralnie się zmienił. Akcje gospodarzy stawały się coraz groźniejsze i nie trzeba było długo czekać na wyrównanie. Groźnie było już w 53. minucie, kiedy to po kąśliwym strzale Goncerza Misztal wybił piłkę na róg. W 62. minucie zdobywca bramki dla Dolcanu, Grzegorz Piesio, faulował w polu karnym "Kaliego", który sam stał się skutecznym egzekutorem jedenastki, umieszczajac piłkę w lewym rogu bramki Misztala. Po zdobyciu wyrównania GieKSa niesiona dopingiem swoich fanów ruszyła do ataku, miała sporą przewagę, ale w końcówce gospodarzom zabrakło sił i wynik do końca meczu nie uległ już zmianie.

Remis 1:1 jest sprawiedliwym wynikiem, gdyż pierwsza połowa należała do Dolcanu, zaś druga do katowiczan, jednak zważywszy na fakt, że goście nie wykorzystali karnego, GKS może się cieszyć, że wywalczył chociaż 1 punkt.