MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Niemcy w ćwierćfinale Euro 2024. Szalony mecz z Danią, decyzje VAR były kluczowe dla jego losów

Jacek Czaplewski
Niemcy - Dania 2:0
Niemcy - Dania 2:0 PAP/EPA
Niemcy jako drudzy w kolejności awansowali do ćwierćfinału Euro 2024. Gospodarze turnieju po emocjonującym widowisku wyeliminowali w Dortmundzie Danię, wygrywając 2:0. Obie bramki, autorstwa Kaia Havertza i Jamala Musiali, padły po przerwie. Wcześniej, w pierwszej połowie grę trzeba było przerwać z powodu oberwania chmury.

Euro 2024. Wynik meczu Niemcy - Dania 2:0

Niemcy byli o klasę lepsi od Danii. Pierwszy raz do siatki trafili w 4 minucie. Po dośrodkowaniu ucieszył się gospodarz stadionu, Nico Schlotterbeck, ale jego radość przerwała decyzja sędziego o odwołaniu bramki z powodu faulu.

Mecz skończył się zdecydowanie później niż planowano. To skutek załamania pogody. Gra na 25 minut - w obawie o bezpieczeństwo piłkarzy - została bowiem przerwana.

Wielkie emocje na boisku powróciły w drugiej połowie. Duńczycy też strzelili gola, ale po analizie VAR sędzia Michael Olivier dopatrzył się pozycji spalonej. Po chwili Anglik... dał karnego Niemcom - za rękę autora bramki, Joachim Andersena. Takiej okazji nie przepuścił Kai Havertz.

Gol na 1:0 - Havertz

Po tym golu Niemcy już w pełni kontrolowali przebieg meczu. Wynik ustalił Jamal Musiala. Uderzył po długim słupku wieńcząc długie podanie od wspomnianego Schlotterbecka.

W doliczonym czasie Niemcy trzeci raz trafili zrezygnowaną już Danię. Po analizie VAR dopatrzono się jednak ofsajdu. Akcję spalił wprowadzony po przerwie Niclas Füllkrug.

Jutro (30 czerwca) Niemcy poznają rywala w ćwierćfinale. Zostanie nim zwycięzca meczu Hiszpania - Gruzja.

Sceny w meczu Niemcy - Dania. Joachim Andersen strzelił nieuznanego gola i sprokurował karnego

Gol na 2:0 - Musiala