MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Niemcy wyratowali się w meczu ze Szwajcarią. Zwycięski remis na wagę wygrania grupy. Z kim w 1/8 finału?

Jacek Czaplewski
Szwajcaria - Niemcy 1:1
Szwajcaria - Niemcy 1:1 PAP/EPA
Niemcy nie pozwolili, żeby Szwajcaria wygrała z nimi mecz i co za tym idzie także grupę A na Euro 2024. W doliczonym czasie ustalili wynik na 1:1. Gospodarze turnieju awansowali więc z pierwszego miejsca, Helweci z drugiego. Jeszcze nie wiadomo z kim jedni i drudzy zmierzą się w 1/8 finału.

Euro 2024. Wynik meczu Szwajcaria - Niemcy 1:1

Do finałowej kolejki to Niemcy przystępowali z pozycji lidera, dzięki dwóm zwycięstwom. Szwajcaria też nie przegrała, ale miała o dwa punkty mniej. Jako pierwsi w hicie trafili gospodarze turnieju. Włoski sędzia Daniele Orsato po analizie VAR gola jednak nie uznał, bo strzał poprzedził faul.

Prawidłowo trafili za to Szwajcarzy. W 28 minucie debiutanckiego gola strzelił Dan Ndoye. Klubowy kolega Kacpra Urbańskiego i Łukasza Skorupskiego z włoskiej Bolonii uderzył po dograniu z lewej flanki. O uznaniu akcji zadecydowały dosłownie centymetry - ofsajdu nie było:

Niemcom po przerwie zaczęło się spieszyć. Do siatki jako pierwsi trafili Helweci, lecz ze spalonego, więc ta bramka nie została uznana. Dopiero w doliczonym czasie gospodarze imprezy doprowadzili do wyrównania. Pierwsze miejsce w grupie wybronił Niclas Fuellkrug.

Niemcy jako lider grupy A zmierzą się w 1/8 finału z drugą drużyną grupy C, którą w tej chwili jest Dania. Ten mecz odbędzie się w Dortmundzie w przyszłą sobotę (29 czerwca) o godzinie 21:00.

Szwajcarię czyli wicelidera grupy A czeka mecz w 1/8 finału z drugim zespołem grupy B. Na tę chwilę są nimi obrońcy tytułu, Włosi. Spotkanie zaplanowano również w kolejna sobotę, ale o 18:00.