Paweł Stankiewicz
Lechia Gdańsk pewnie rozgromiła u siebie Resovię 4:0 w meczu Fortuny 1. Ligi. Biało-Zieloni koncertowo rozegrali pierwszą połową spotkania, w której strzelili cztery gole. W drugiej części spotkania aktywność ofensywna była już zdecydowanie mniejsza. Sprawdźcie jakie oceny wystawiliśmy piłkarzom Lechii Gdańsk za mecz z Resovią.

Lechia Gdańsk - Resovia, Fortuna 1. Liga, 4.03.2024 r.

Lechia Gdańsk odniosła wysokie zwycięstwo nad Resovią prezentując się bardzo dobrze, zwłaszcza w pierwszej połowie tego spotkania.

- Cieszę się z wyniku i z tego, jak zaprezentowaliśmy się w pierwszej połowie. Byliśmy blisko perfekcji, jeśli chodzi o to, co chcemy robić na boisku. Do ideału brakowało niewiele. Zabrakło lepszej skuteczności, bo wynik po pierwszej połowie mógłby być wyższy. Drugą połowę sobie przeanalizujemy. Mecz był już zamknięty, ale w pewnych fragmentach powinnśmy prezentować się zdecydowanie lepiej - uważa Szymon Grabowski, trener Lechii.

Aktualny szkoleniowiec Biało-Zielonych cieszy się ogromną sympatią i szacunkiem kibiców Resovii. To nie dziwi bo wywodzi się z Rzeszowa i z tego klubu. Fani Resovii skandowali nazwisko trenera Grabowskiego i wręczyli mu upominki.

- To coś, czego nigdy więcej nie chciałbym przeżyć. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będę z Lechią w ekstraklasie, a Resovia się utrzyma i do takiego pojedynku już nie dojdzie. Tego bym sobie życzył. Dostałem upominki. Cieszę się z flagi, którą otrzymałem. Duży szacunek dla nich, że w poniedziałek przebyli wiele kilometrów, żeby wspierać swoją drużynę oraz ze mną się przywitać - podsumował trener Grabowski.

Oceny piłkarzy Lechii Gdańsk za mecz z Resovią, Fortuna 1. Liga, 4.03.2024 r.

Bohdan Sarnawski - 5

Piłkarze Resovii oddali jeden celny strzał w pierwszej połowie. Po przerwie próbowali częściej strzelać z dystansu, ale Sarnawski w tym meczu zbytnio się nie napracował. Kolejny mecz na zero z tyłu.

Dawid Bugaj - 7

Bardzo udany powrót do pierwszego składu i na dłużej może utrzymać miejsce. Zaliczył pierwszą asystę w Lechii.

Andrei Chindris - 6

Trudno oceniać środkowych obrońców za mecz, w którym rywale niewiele zrobili w ofensywie. Wykonał swoje zadania.

Elias Olsson - 6

Zagrał pewnie i skutecznie.

Dominik Piła - 7

Tym razem pojawił się na lewej obronie za pauzującego za kartki Kałahura i prezentował się lepiej niż grając po prawej stronie. Trener będzie miał dylemat, na kogo postawić w kolejnym meczu.

Iwan Żelizko - 7

Jak zwykle dużo pozytywnej pracy w środku pola i jeden groźny strzał z dystansu. Do tego bezsensowna żółta kartka. Niestety, już dziesiąta, a po dwunastej są dwa mecze pauzy.

Camilo Mena - 7

Pokazał swoją szybkość i pewnie wykorzystał sytuację bramkową. Rywale mieli z nim sporo problemów. Mógł mieć w tym meczu asystę i przynajmniej jeszcze jednego gola.

Tomasz Neugebauer - 9

Chociaż były pewne wątpliwości, to ostatecznie Tomek jest autorem dwóch goli dla Lechii w tym meczu. Grał odważnie, grał skutecznie i był kluczową postacią na boisku.

Rifet Kapić - 8

Skończył mecz z asystą, choć mógł mieć ich więcej. Świetnie dogrywa piłki i koledzy powinni robić z tego więcej pożytku.

Maksym Chłań - 8

Widać jak świetnie bawi się na boisku, a na jego drybling przeciwnicy nie potrafią nic poradzić. Otworzył wynik meczu, był niesamowicie aktywny. Fantastycznie gra w rundzie wiosennej.

Tomas Bobcek - 5

Napastnik jest rozliczany z goli, a Tomas się zaciął. W Pruszkowie zmarnował trzy sytuacje, a z Resovią przynajmniej dwie. Musi grać skuteczniej.

Łukasz Zjawiński - 5

Nie pokazał nic specjalnego.

Loup-Diwan Gueho - bez oceny

Zaliczył debiut w Lechii. Bez oceny.

Kacper Sezonienko - bez oceny

Zagrał kilkanaście minut, ale Lechia była wtedy mniej aktywna w ofensywie. Bez oceny, bo grał za krótko.