Bartłomiej Szura
Piłkarze Odry wywalczyli 3 punkty w starciu z Górnikiem
Piłkarze Odry wywalczyli 3 punkty w starciu z Górnikiem Bartłomiej Wójtowicz
Odra mimo kłopotów organizacyjnych nie poddaje się w walce o powrót do Ekstraklasy. W spotkaniu 3. kolejki pierwszej ligi pokonała Górnika z Łęcznej.

Spotkanie na wysokim poziomie nie stało. Obie drużyny w pierwszej części miały problemy ze stworzeniem klarownej sytuacji podbramkowej, nie mówiąc już o celnym strzale na bramkę. W pierwszej połowie tylko jeden raz, na 5 minut przed końcem, po pięknym uderzeniu Radlera z 22 metrów, stadion przy Bogumińskiej ożył.

Druga połowa nie wyglądała niestety wiele lepiej. Gra była mało składna, brakowało sytuacji podbramkowych, a dominowały niecelne podania i sporo niedokładności.

Trener Ojrzyński w tym spotkaniu wykazał się jednak "trenerskim nosem" - w 69. minucie na boisku pojawił się Łukasz Hanzel i już niecałe 60 sekund później cieszył się z bramki na 2:0, która dała spory komfort psychiczny jego drużynie.

Zbyt pewny siebie poczuł się chyba bramkarz miejscowych Buchalik, który już w doliczonym czasie gry pod brzuchem przepuścił strzał zawodnika gości do siatki.

Po słabym spotkaniu, które nie stało na wysokim poziomie spadkowicz z Ekstraklasy, Odra Wodzisław zdobywa 3 punkty wygrywając z Górnikiem Łęczna 2:1.