Piłkarze Górnika nie wytrzymali presji

Michał Mlecz
Górnik Zabrze 1:3 Pogoń Szczecin
Górnik Zabrze 1:3 Pogoń Szczecin Marcin Włodek (Ekstraklasa.net)
Już od kilku spotkań na piłkarzach Górnika ciążyła spora presja kibiców. Fani „trójkolorowych” zarzucali zawodnikom, iż pomimo zwycięstw, prezentują mało widowiskową grę.

Zawrzało na Sandecji i MKS-ie
Już po spotkaniach, z Sandecją Nowy Sącz oraz MKS-em Kluczbork, (wygranych po 1: 0) zabrzańscy fani mieli sporo pretensji, które dotyczyły gry piłkarzy. Zabrzanie, pomimo iż wygrali i zajmowali pozycje lidera, prezentowali „antyfootball”, co nie podobało się fanom 14-krotnych mistrzów Polski. Zarówno w trakcie, jak i po zakończeniu ostatnich dwóch spotkań, sporo było gwizdów i obelg pod adresem piłkarzy Górnika.

Lider tabeli żegnany gwizdami
Niewątpliwie jednym z powodów porażki Górnika z Pogonią Szczecin, może byś spora presja, wywierana przez fanów. Na pewno piłkarze Górnika ciągle mają w pamięci poprzedni sezon, w którym spora grupa fanów, odwiedziła ich na treningu i wręczyła koszulki z wulgarnym „napisem”. Już po 30 minutach meczu z Pogonią (wynik 0: 0) pojawiły się pierwsze gwizdy i obelgi. Na przerwę piłkarze „trójkolorowych” schodzili, przegrywając 0:1. Oczywiście zawodnicy schodząc na przerwę żegnani byli gwizdami, sytuacja powtórzyła się w momencie, kiedy pojawili się na II cześć spotkania. Tuż przed końcem meczu, kiedy było wiadomo, że Górnik przegra, bluzgi z trybun „poleciały” nie tylko w stronę piłkarzy. „Oberwał” również zarząd, kibice, który przedwcześnie opuścili stadion i pewnie „ ktoś” jeszcze (trudno było się „połapać” w tych wszystkich bluzgach).

Po meczu „obraz porażki”
Piłkarze szatnie opuścili ok. 30 minut po zakończeniu spotkania. Trudno było ich namówić, na jakąkolwiek rozmowę. - Już po ostatnim meczu (wygranym z MKS Kluczbork przy. Red.) w szatni atmosfera była grobowa, każdy był załamany - mówił Szczot, zapytany o atmosferę panującą w szatni. Co ciekawe ten sam zawodnik po dwóch pierwszych spotkaniach sezonu, mówił, iż łaska kibiców na pstrym koniu jeździ. Piłkarz miał rację, gdyż fani nie pamiętają, że Górnik ciągle lideruje tabeli, mając 2 punkty przewagi nad drugim zespołem.

Niewątpliwie w zespole Górnika „coś’ jest nie tak. Widać było to nie tylko po sposobie gry, ale również po zachowaniu zawodników. Trudno powiedzieć czy ma to wpływ tylko presja wyniku. Niemniej jednak, jednym z powodów słabszej postawy Górnika, może być nacisk na wygrywanie. Po ostatnich spotkaniach można odnieść wrażenie, iż kibiców Górnika interesują wygrane tylko w pięknym stylu, niestety osiągnięcie „tego” jest niemal niemożliwe.