Piorunująca końcówka w Świnoujściu. Czwarte zwycięstwo z rzędu Floty przerwało passę Ruchu

msz
Piłkarze Floty odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu
Piłkarze Floty odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu Jakub Jaźwiecki
Flota Świnoujście odniosła czwarte zwycięstwo z rzędu, przerywając jednocześnie passę sześciu spotkań bez porażki Ruchu Radzionków. Większość bramek padło w drugiej połowie spotkania, które zakończyło się wynikiem 5:1 dla Wyspiarzy.

Ekipa z Radzionkowa pojechała nad morze dopiero w dniu meczu. Zmęczeni długą podróżą podopieczni Artura Skowronka nie byli równorzędnymi rywalami dla gospodarzy i ze Świnoujścia wracają z bagażem pięciu bramek.

Piłkarze Ruchu sami zebrali kwotę potrzebną na wyjazd nad morze. - Nie oddamy meczu walkowerem - deklarowali zawodnicy trenera Artura Skowronka. Dla większości z nich, a także trenera, był to prawdopodobnie ostatni mecz w barwach Ruchu.

Flota Świnoujście - Ruch Radzionków 5:1 - czytaj zapis naszej relacji na żywo!

Gole: Ensar Arifović 38', Bartosz Śpiączka 67', Piotr Kieruzel 73', Damian Misan 89', Marcin Dziewulski 90' (sam.) - Mariusz Muszalik 84'

Żółta kartka: Muszalik

Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn)

Flota: Paweł Waśków - Marek Niewiada, Piotr Kieruzel, Sebastian Zalepa, Marek Opałacz - Tomasz Ostalczyk (77' Solomon Mawo), Daniel Chyła, Krzysztof Bodziony, Christian Nnamani (85' Wojciech Okińczyc), Bartosz Śpiączka - Ensar Arifović (82' Damian Misan)

Ruch: Seweryn Kiełpin - Marcin Trzcionka, Bartosz Kopacz, Marcin Biernat (75' Mateusz Wrzesień), Marcin Kowalski - Krzysztof Danielewicz (66' Mateusz Cieluch), Marcin Dziewulski, Mariusz Muszalik, Piotr Rocki, Adam Giesa - Idrissa Cisse