PKO Ekstraklasa. Lech Poznań rozniósł Lechię Gdańsk 5:0. Niecodzienny gol Michała Skórasia, trener Marcin Kaczmarek straci pracę?

Jacek Czaplewski
Mecz Lech Poznań - Lechia Gdańsk 5:0
Mecz Lech Poznań - Lechia Gdańsk 5:0 Adam Jastrzębowski
PKO Ekstraklasa. Lech Poznań nie miał żadnych problemów z rozbiciem Lechii Gdańsk. Wygrał 5:0 (2:0). Do siatki trafili kolejno Antonio Milić, Michał Skóraś, Mikael Ishak oraz dwukrotnie wprowadzony Kristoffer Velde. Widowisko obejrzało 12,5 tys. kibiców. W czwartek przy Bułgarskiej danie główne: przyjeżdża szwedzki Djurgarden.

PKO Ekstraklasa. Mecz Lech Poznań - Lechia Gdańsk 5:0

To był mecz do jednej bramki, o czym świadczy nie tylko sam wynik. Lech konsekwentnie obijał Lechię. Zwycięstwo przypieczętował jeszcze przed przerwą, choć trzeba przyznać, że w szczęśliwych okolicznościach.

Prowadzenie dla Lecha uzyskał Antonio Milić. Stoper po dośrodkowaniu Pedro Rebocho najlepiej odnalazł się w polu karnym. Po uderzeniu głową świętował strzelenie pierwszego gola w sezonie.

Chwilę przed zejściem do szatni podwyższył Michał Skóraś. I to niecodziennym stylu. Skrzydłowy reprezentacji Polski wywarł presję na dwóch obrońcach, po czym także na Dusanie Kuciaku. Słowak nabił go w nogę, a piłka zamiast spaść na połowę Lecha to wylądowała w siatce Lechii.

W drugiej połowie Lech dorzucił jeszcze więcej bramek. Najpierw po raz dziesiąty w sezonie trafił Mikael Ishak. Szwed dobił strzał Afonso Sousy po rzucie rożnym.

- Lechia bez argumentów w dzisiejszym spotkaniu, a Lech i tak nie podkręcił tempa - komentował w Canal+ Sport Adam Szała. Tuż przed końcem drużynę z Gdańska dobił Kristoffer Velde. Norweg po wejściu uzbierał dublet. Najpierw uderzył po długim słupku, potem jeszcze wykorzystał rykoszet od Joela Abu Hanny.

Lechia w strefie spadkowej. Zmieni trenera?

Teraz trzeci w tabeli Lech (39 punktów) trzyma kciuki za Górnika Zabrze i Pogoń Szczecin. To te drużyny mogą sprawić, że kolejno druga Legia Warszawa (43 punkty) i pierwszy Raków Częstochowa (52 punkty) stracą w weekend punkty.

W czwartek Lecha czeka najważniejsza przeprawa w roku. Przy Bułgarskiej podejmie Djurgarden w meczu, którego stawką jest awans do ćwierćfinału Ligi Konferencji.

Natomiast w Lechii najpewniej dojdzie do zmiany trenera. Kandydatami do ratowania ekstraklasy w Gdańsku są Luis Fernandez, Nestor El Maestro czy Łukasz Smolarow.

Oceny piłkarzy po meczu Lech Poznań - Lechia Gdańsk (w skali 1-6):