PKO Ekstraklasa. Skrót meczu ŁKS Łódź - Puszcza Niepołomice 3:2 [WIDEO]. Przyjezdnym nie pomógł piękny gol z przewrotki

OPRAC.:
Jakub Jabłoński
PKO Ekstraklasa. ŁKS Łódź po raz pierwszy od siedemnastu meczów zdołał przechylić szalę na swoją stronę. Podopieczni Marcina Matysiaka nareszcie wygrali mecz. Zadanie z Puszczą Niepołomice zrealizowali nawet pomimo niesamowitego gola Kamila Zapolnika z pierwszej połowy. Polecamy skrót najciekawszych sytuacji.

Najciekawsze sytuacje z meczu ŁKS - Puszcza

Piłkarze ŁKS odnieśli pierwsze zwycięstwo w ekstraklasie od sierpnia ubiegłego roku. Łodzianie pokonali na własnym stadionie innego walczącego o utrzymanie się beniaminka Puszczę Niepołomice 3:2.

Oba znajdujące się w strefie spadkowej zespoły mecz zaczęły ostrożnie. Pierwsi zaatakowali gospodarze, którzy mają już tylko iluzoryczne szanse na pozostanie w ekstraklasie. Z dobrego zagrania Duńczyka Rizy Durmisiego wzdłuż pola bramkowego nie skorzystali znajdujący się w polu karnym Puszczy Austriak Husein Balic i Holender Kay Tejan.

PKO Ekstraklasa. ŁKS Łódź wygrał z Puszczą Niepołomice

Z czasem inicjatywę przejęli goście, którzy stwarzali coraz groźniejsze sytuacje. Poważnym ostrzeżeniem dla ŁKS była poprzeczka po uderzeniu głową Konrada Stępnia. W następnej akcji Puszcza objęła prowadzenie, a zdobyty przez Zapolnika gol może kandydować do miana trafienia kolejki, a nawet całej rundy. W 29. minucie 31-letni napastnik po centrze Jakuba Serafina przewrotką pokonał Aleksandra Bobka.

Zespół z Niepołomic z prowadzenia cieszyli się jednak niespełna 10 minut. Łodzianie dążąc do wyrównania wykonywali kilka rzutów rożnych i po jednym z nich reprezentant Mołdawii Artur Craciun wybił piłkę ręką, za co sędzia podyktował rzut karny. Skutecznie wykorzystał go Hiszpan Dani Ramirez i pierwsza połowa skończyła się remisem 1:1.

Druga część meczu zaczęła się od groźnych akcji drużyny trenera Tomasza Tułacza. Sam Stępień miał dwie bardzo dobre okazje, lecz w pierwszej z nich z bliska uderzył nad bramką, a w następnej po jego strzale głową piłka trafiła w poprzeczkę.

Skuteczniejsi okazali się piłkarze trenera Marcina Matysiaka, którzy objęli prowadzenie w 58. minucie. Bramkową akcję rozpoczął Piotr Janczukowicz, który zagrał na skrzydło do Kamila Dankowskiego, a jego dośrodkowanie wykończył Balic. Po trafieniu Austriaka ŁKS zaczął przeważać i kilka razy zepchnął Puszczę do obrony, ale w jego akcjach brakowało wykończenia. Tak było aż do 76. minuty, kiery po niepewnym wyprowadzeniu piłki przez Craciuna przejął ją na środku boiska wprowadzony chwilę wcześniej Antoni Młynarczyk. 18-latek wpadł w pole karne, dograł do Balica, a ten po raz drugi pokonał Oliwiera Zycha.

Kandydat do GOLA sezonu. Oto uderzenie z przewrotki Kamila Zapolnika! [WIDEO]

Gospodarze byli w drugiej połowie zespołem lepszym, ale w końcówce nie uniknęli nerwów. W ostatniej minucie spotkania Francuz Adrien Louveau sfaulował bowiem w polu karnym Zapolnika, a poszkodowany zdobył z rzutu karnego kontaktowego gola. ŁKS utrzymał jednak prowadzenie i wygrał pierwszy mecz pod wodzą trenera Matysiaka.