Porażka GKS Bełchatów na początek zgrupowania w Turcji

Mariusz Roksela
GKS Bełchatów przegrał z serbskim FK Teleoptik Belgrad
GKS Bełchatów przegrał z serbskim FK Teleoptik Belgrad Łukasz Łabędzki
Przebywający na zgrupowaniu w Turcji GKS Bełchatów rozegrał dzisiaj pierwszy z czterech zaplanowanych sparingów. Podopieczni Kamila Kieresia ulegli serbskiemu FK Teleoptik Belgrad 0:1 (0:1).

Jedyną bramkę zdobyli zawodnicy FK Teleoptik Belgrad już w 7. minucie spotkania. Bełchatowianie najbliżej strzelenia gola byli po uderzeniu sprowadzonego w trakcie zimowej przerwy Daniilsa Turkovsa, którego uderzenie trafiło w poprzeczkę bramki rywali.

W trakcie meczu szkoleniowiec Brunatnych testował wariant ustawienia 4-4-2.

GKS Bełchatów - FK Teleoptik 0:1

GKS Bełchatów:

I połowa: Arkadiusz Malarz - Adrian Basta, Maciej Wilusz, Piotr Witasik, Krzysztof Michalak - Łukasz Wroński, Szymon Sawala, Damian Szymański (30. Kamil Poźniak), Andreja Prokić - Michał Mak, Bartłomiej Bartosiak

II połowa: Damian Podleśny - Alexis Norambuena, Paweł Baranowski, Marcin Flis, Mateusz Szymorek - Mateusz Mak, Kamil Wacławczyk, Grzegorz Baran, Michał Renusz - Hristijan Kirovski, Daniils Turkovs