Dorota Kułaga
Radomiak przegrał pierwszy sparing w Turcji
Radomiak przegrał pierwszy sparing w Turcji radomiak.pl
Piłkarze Radomiaka mają za sobą pierwszy mecz kontrolny na zgrupowaniu w Turcji. Zmierzyli się z Sepsi OSK i przegrali 1:2. Rywal to zdobywca Pucharu i Superpucharu Rumunii i aktualnie szósta drużyna rumuńskiej ekstraklasy. Bramkę dla Zielonych zdobył Roberto Alves.

Porażka Radomiaka w pierwszym sparingu w Turcji

Radomiak Radom - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 1:2 (1:0)
Bramki: Roberto Alves 45 z karnego - Cosmin Matei 76, 85.
Radomiak: (I połowa) Albert Posiadała (65 Wiktor Koptas) - Damian Jakubik, Raphael Rossi, Pedro Justiniano, Dawid Abramowicz - Lisandro Semedo, Luizão, Chrístos Dónis, Roberto Alves, Luís Machado (27 Berto Cayarga) - Jean Franco Sarmiento. (II połowa) Albert Posiadała - Daniel Pik, Mateusz Cichocki, Aleksander Gajgier, Dominik Sokół, Miłosz Żurawski (70 Jakub Snopczyński), Daniel Łukasik, Filipe Nascimento, Jakub Nowakowski, Berto Cayarga, zawodnik testowany.
Czerwona kartka: Luís Machado (27. minuta, Radomiak).

Jak informuje strona Radomiaka, Zieloni objęli prowadzenie w 45 minucie. Faulowany był Pedro Justiniano, arbiter podyktował rzut karny, który na gola zamienił Roberto Alves. Podopieczni trenera Mariusza Lewandowskiego mieli jeszcze kilka okazji do zdobycia bramki, ale byli nieskuteczni.

?enablejsapi=1" type="text/html" width="425" height="344" allowfullscreen frameborder="0">

Po przerwie do siatki trafiali już tylko rywale, którzy dwukrotnie pokonali Wiktora Koptasa. Jak informuje strona Radomiaka, oba trafienia były kontrowersyjne, bowiem sędzia mógł i raczej powinien zasygnalizować w obu przypadkach, że zawodnicy z Rumunii byli na spalonym. Pierwszy sparing w Turcji zakończył się porażką Zielonych 1:2.

-Do 30 minuty graliśmy to, co sobie zakładaliśmy. Widać było różnicę między pierwszą a drugą połową. Po przerwie weszło dużo młodych piłkarzy. Zagrał też testowany zawodnik. Było widać, że poziom był troszeczkę inny. Ale cel był taki, żeby zagrać po 45 minut i zobaczyć, w jakiej jesteśmy formie. W Polsce zawodnicy trenowali dwa razy dziennie, ciężką pracę wcześniej wykonali i na badaniach sprawdziliśmy ich poziom wytrenowania. Jest on zadowalający, ale zawodnicy są jeszcze ociężali i zmęczeni tą pracą. Po tygodniu będziemy odpuszczać, żeby łapali świeżość. czekamy jeszcze na nowych zawodników - powiedział po sparingu trener Mariusz Lewandowski.