Remis piłkarzy Ruchu Zdzieszowice w sparingu z 2-ligowcem

Marcin Sagan
Zdobywca bramki dla Ruchu Denis Sotor.
Zdobywca bramki dla Ruchu Denis Sotor. Sławomir Jakubowski
Nasz wicelider 3 ligi zremisował z ostatnią w tabeli 2 ligi Polonią Bytom 1-1. Trener Ruchu Adam Nocoń był zadowolony z gry zespołu.

Zespół „Zdzichów” wystąpił w tym meczu kontrolnym w węższym składzie w porównaniu do poprzednich spotkań. Z różnych powodów nie zagrali dwaj bramkarze: Patryk Sochacki i Arkadiusz Fesser, a także Wojciech Kochański, Patryk Sowiński, Adrian Zyla, Dawid Czapliński i Bartosz Włodarczyk.

Ci zawodnicy, którzy wyszli do gry pokazali się z dobrej strony. Zwłaszcza w pierwszej połowie gra zdzieszowiczan stała na bardzo przyzwoitym poziomie. Bramkę dla nich zdobył w 21. min Denis Sotor. Bytomianie świetną okazję do wyrównania mieli w 41. min. Z rzutu karnego spudłował jednak Sławomir Musiolik. Zaraz po przerwie jednak wyrównali po strzale Daniela Dudy.

- Mogę być zadowolony z tego sparingu - stwierdził trener Nocoń. - Nie pozwoliliśmy Polonii na stworzenie zbyt wielu okazji bramkowych. Zresztą takich klarownych brakowało z obydwu stron. U nas niezłe sytuacje do zdobycia gola mieli jeszcze Mateusz Szatkowski i Karol Wanat. Organizacja naszej gry była na dobrym poziomie. Martwi mnie natomiast fakt, że kolejny raz straciliśmy bramkę po stałym fragmencie gry. Nie stanęliśmy na tyle dobrze i twardo przy rzucie rożnym przeciwnika, żeby uniknąć przyjęcia ciosu.

Polonia Bytom - Ruch Zdzieszowice 1-1 (0-1)
Bramka dla Ruchu: Sotor
Ruch: Kleemann - Kliliński, Bachor, Kostrzycki, Nowak - Sotor, Damrat, Czajkowski, Wieczorek, Mateusz Marzec (jesienią Odra Opole) - Szatkowski. Grali ponadto: Bartłomiej Kolanko (Odra Opole), Weremko, Polak, Rudnik, Zapotoczny, Wanat. Trener Adam Nocoń.

Materiał oryginalny: Remis piłkarzy Ruchu Zdzieszowice w sparingu z 2-ligowcem - Nowa Trybuna Opolska