Maksymilian Dyśko
Rezerwy przegrały u siebie Z ŁKS II Łódź.
Rezerwy przegrały u siebie Z ŁKS II Łódź. Przemysław Szyszka/lechpoznan.pl
Podopieczni trenera Artura Węski w poprzedniej kolejce zremisowali na wyjeździe z Wisłą Puławy 2:2, po dwóch bramkach Maksymiliana Dziuby. W jedenastej serii gier rezerwy Lecha Poznań podejmowały drugą drużynę ŁKS Łódź. Spotkanie zakończyło się porażką lechitów 0:3. Warto zaznaczyć, że od pierwszej minuty w drużynie Lecha II wystąpiło dziesięciu młodzieżowców. Wyjściowa jedenastka była podyktowana tym, że już w środę lechici podejmą FC Nantes i możemy się tam spodziewać podobnego składu - oczywiście z wyjątkiem Macieja Wichtowskiego.

Rolę pierwszego trenera rezerw Kolejorza podczas sobotniej rywalizacji pełnił Jędrzej Łągiewka, ponieważ Artur Węska w ostatnim meczu z Wisłą Puławy obejrzał czerwoną kartkę za dyskusję z sędzią i został zawieszony na dwie najbliższe kolejki. Spotkanie od samego początku było wyrównane, jednak to goście utrzymywali się częściej na połowie rywala. Lechitom udawało się odpierać ataki ŁKSu i w 20. minucie Kornel Lisman dobrze wyszedł na pozycję, oddał nieprzyjemny strzał, który sprawił trudności Tomaszowi Kucharskiemu. Gra była mocno szarpana, rwana i obie ekipy próbowały atakować głównie skrzydłami.

W 37. minucie Kornel Lisman doznał urazu i schodził z murawy z dużym grymasem na twarzy. W jego miejsce pojawił się na boisku Bartłomiej Juszczyk. Pod nieobecność Lismana, ŁKS wykorzystał grę w przewadze. Grzegorz Glapka ograł w polu karnym zwodem Macieja Wichtowskiego i stanął oko w oko z Pruchniewskim. 20-letni napastnik oddał silny strzał w lewy róg bramki i goście wyszli na prowadzenie.

Po chwili podopieczni trenera Jędrzeja Łągiewki mogli wyrównać. W dobrym położeniu znalazł się Bartłomiej Juszczyk, jednak jego strzał został zablokowany i mieliśmy jedynie rzut rożny. Do przerwy to goście schodzili z jednobramkowym prowadzeniem do szatni.

Gospodarze po zmianie stron dokonali dwóch zmian. Na boisku pojawili się Szymon Pawłowski i Tomasz Cywka w miejsce Patryka Olejnika i Filipa Wolskiego. Goście weszli zdecydowanie lepiej w drugą połowę i lechici mieli mnóstwo szczęścia. W 53. minucie Ślęzak oddał mocny strzał zza pola karnego. Pruchniewski był w tej sytuacji zasłonięty, lecz młody golkiper poradził sobie z tym uderzeniem. Gra gospodarzy nie była poukładana, dawali wiele przestrzeni gościom. Lechici mieli ogromną trudność z wyprowadzeniem piłki z własnego pola karnego. Limit szczęścia został wyczerpany i podopieczni trenera Łągiewki przegrywali 0:2 od 58. minuty. Autorem gola został Stipe Jurić, który po stałym fragmencie wyskoczył najwyżej w polu karnym i skierował futbolówkę do siatki po uderzeniu głową.

W ostatnich dwudziestu minutach rezerwy Lecha Poznań kreowały sytuacje, by zdobyć kontaktową bramkę. Indywidualną akcją popisał się Szymon Pawłowski, który zdecydował się na uderzenie, lecz strzał nieznacznie minął bramkę Kucharskiego.

Rezerwy Kolejorza wyglądały naprawdę kiepsko. Przeprowadzane ataki były nieśmiałe, niedokładne, absolutnie nic się nie zazębiało. Lechici nie nadążali za gośćmi. W 84. minucie Sławiński zagrał Lipienia przez środek boiska i 19-letni pomocnik przypieczętował zwycięstwo ŁKS II. Warto dodać, że na ostatnie minuty na boisku pojawił się Igor Draszczyk, dla którego był to debiut na szczeblu centralnym. Wynik nie uległ już zmianie i rezerwy przegrały piąte spotkanie w tym sezonie.

Lech II Poznań – ŁKS Łódź II (0:1) 0:3

Bramki: Glapka 37., Jurić 58., Lipień 85. – ŁKS Łódź II
Lech II: Pruchniewski – Kornobis, Wichtowski, Tudruj, Kukułka – Olejnik (46. Cywka), Nadolski (67. Niedzielski), Dziuba (85. Draszczyk), Lisman (38. Juszczyk), Wolski (46. Pawłowski) – Pacławski
ŁKS II: Kucharski – Bąkowicz, Małachowski, Ślęzak, Glapka (60. Lipień), - Wszołek, Jurić (60. Sławiński), Goncalves, Koprowski, Zając – Łabędzki (18. Kościuk)
Żółte kartki: Cywka 77. – Lech II, Ślęzak 71., Małachowski 90. – ŁKS II
Sędziował: Paweł Horożaniecki (Żary)