MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Rośnie forma Cristiano Ronaldo przed Euro 2024. Dwie bramki gwiazdy reprezentacji Portugalii w meczu towarzyskim

Bartosz Głąb
Cristiano Ronaldo (reprezentacja Portugalii)
Cristiano Ronaldo (reprezentacja Portugalii) Jose Coelho / PAP / EPA
Portugalia udanie pożegnała się z własnymi kibicami przed wyjazdem na Euro 2024. Reprezentacja z Półwyspu Iberyjskiego w ostatnim meczu towarzyskim przed turniejem rozbiła w Aveiro Irlandię 3:0, a dwie z bramek zdobył 39-letni Cristiano Ronaldo. Portugalczycy pierwszy mecz na mistrzostwach Europy rozegrają we wtorek, 18 czerwca.

Portugalia rozbiła Irlandię. Dwa gole Cristiano Ronaldo

Reprezentacja Portugalii ostatni sparing przed Euro 2024 rozegrała stadionie w Aveiro. Na rywalizację z Irlandią selekcjoner Portugalczyków, Roberto Martinez desygnował najmocniejszy skład - z Cristiano Ronaldo na czele.

W pierwszej połowie meczu padła tylko jedna bramka. W 18. minucie wynik otworzył Joao Felix po podaniu Bruno Fernandesa. Natomiast chwile po przerwie przepiękną bramkę zdobył 39-letni gwiazdor portugalskiej drużyny.

W 60. minucie Cristiano Ronaldo strzelił swoją drugą bramkę w mecz i w sumie już 130. w barwach narodowych. Mimo występów w lidze saudyjskiej i upływających lat, jego forma wciąż jest znakomita i może być jedną z najważniejszych postaci podczas zbliżającego się turnieju.

W dwóch wcześniejszych meczach towarzyskich Portugalia wygrała z Finlandią 4:2 i przegrała z Chorwacją 1:2.

Reprezentacja Portugalii na Euro 2024

Reprezentacja Portugalii rywalizację w Euro 2024 rozpocznie we wtorek, 18 czerwca. Drużyna z Półwyspu Iberyjskiego zagra w Lipsku o godzinie 21:00 z Czechami. W kolejnych meczach fazy grupowej Portugalczycy podejmą Turcję (22 czerwca, Dortmund) i Gruzję (26 czerwca, Gelsenkirchen).

To będą prawdopodobnie ostatnie mistrzostwa Europy dla Cristiano Ronaldo, więc 39-latek będzie chciał poprowadzić swoją reprezentacje do zdobycia tytułu najlepszej drużyny na kontynencie.