Ruch wypunktował Wartę

Marcin Szczepański
Ruch Radzionków 3:0 Piast Gliwice
Ruch Radzionków 3:0 Piast Gliwice Polska Dziennik Zachodni
Po bramkach Miłosza Przybeckiego i Tomasza Foszmańczyka Ruch Radzionków pokonał w Poznaniu Wartę 2:0. Tym samym gospodarze po jednym zwycięstwie w ostatniej kolejce powrócili na drogę porażek, a Ruch udowodnił, że jest w dobrej formie.

W pierwszych minutach meczu "Warciarze" zepchnęli rywali w ich pole karne. W 10. minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Damian Pawlak, jednak po minięciu bramkarza wypuścił sobie piłkę zbyt daleko i zaprzepaścił szansę. W 14. minucie odgryzł się Ruch. Marcin Wachowicz uderzył mocno, ale trafił tylko w poprzeczkę.

Później tempo gry spadło i do przerwy z boiska wiało raczej nudą. Ruch bronił się, a Warta nie umiała wyprowadzić skutecznego ataku.

W drugiej połowie groźnie zaatakowali goście, choć najpierw w 49. minucie bardzo blisko zdobycia bramki był Marcin Mazurek. To radzionkowianie jednak zdobywali bramki w tym meczu. W 55. minucie celnie przymierzył Miłosz Przybecki. Później goście nabrali wiatru w żagle i dalej zagrażali bramce Łukasza Radlińskiego. W 65. minucie drugą bramkę dla Ruchu zdobył Tomasz Foszmańczyk. Dwie bramki podłamały gospodarzy, którzy nie potrafili się już pozbierać do końca spotkania.

Ruch dzięki zwycięstwu Ruch przesunął się na 6. miejsce w tabeli i jest w tej chwili najwyżej notowanym beniaminkiem. Warta natomiast przesuwa się w strefę spadkową i wystaje ponad nią tylko lepszym bilansem, mając tyle samo punktów co 14 w tabeli drużyna Termalici Bruk-Bet Nieciecza.