MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Ryan Porteous może nie zagrać już w Euro 2024. Dotkliwa kara dla reprezentanta Szkocji

Bartosz Głąb
Ryan Porteous zawieszony na dwa mecze w Euro 2024.
Ryan Porteous zawieszony na dwa mecze w Euro 2024. Ronald Wittek / PAP / EPA
Reprezentacja Szkocji w ostatni piątek meczem z gospodarzem turnieju zainaugurowała Euro 2024. Szkoci rozstali rozbici przez Niemcy aż 1:5, ale szczególnie źle ten mecz wspomina Ryan Porteous, który jeszcze w pierwszej połowie został ukarany czerwoną kartką. Turniej ledwo się rozpoczął, a szkocki obrońca być może już go zakończył, gdyż poznał dotkliwą decyzję UEFA odnośnie zawieszenia za brutalny faul.

Ryan Porteous poznał decyzję UEFA po brutalnym faulu w meczu otwarcia Euro 2024

Piątkowy wieczór nie był łatwy dla reprezentacji Szkocji. Trafili na fantastycznie dysponowanego tego dnia gospodarza Euro 2024, który od pierwszych minut zdominował rywala. Po 19. minutach Niemcy prowadzili już różnicą dwóch bramek, ale nie chcieli zwalniać tempa. Szkoci byli spóźnieni niemal w każdej akcji, a najlepszy tego przykład zobaczyliśmy tuż przed końcem pierwszej połowy.

Przy jednej z kolejnych świetnych okazji dla Niemców, mocno spóźnioną interwencją "popisał się" Ryan Porteous. Szkocji obrońca wyprostowaną nogą zaatakował Ilkaya Gundogana. Arbiter Clement Turpin musiał ukarać zawodnika czerwona kartką.

Ilkay Gundogan brutalnie faulowany w meczu Niemcy - Szkocja na Euro 2024.
Ilkay Gundogan brutalnie faulowany w meczu Niemcy - Szkocja na Euro 2024. Ronald Wittek / PAP / EPA

Ryan Porteous zawieszony na dwa spotkania Euro 2024

Jak się okazuje. Te 44 minuty przeciwko Niemcom, mogło być jedynym występem na turnieju 25-letniego Szkoda. Decyzją UEFA gracz został zawieszony na dwa następne spotkania Euro 2024. Patrząc na formę Szkotów, ich obrońca może liczyć się z tym, że na turnieju już nie zagra, bo jego reprezentacja nie wyjdzie z grupy.

Szkoci w środę, 19 czerwca zagrają w bardzo ważnym meczu ze Szwajcarią. Jeśli nie zaprezentują się znacznie lepiej, prawdopodobnie znowu przegrają i szanse na wyjdzie z grupy zminimalizują niemal do zera. Ryan Porteous będzie musiał wierzyć w swoich kolegów z reprezentacji, że ci staną na wysokości zadania i uda im się awansować do 1/8 finału, bo wtedy będzie mógł ponownie wystąpić w turnieju.