Serie A: Roma wygrywa, Szczęsny drybluje i obraża kibiców [PODSUMOWANIE, WIDEO]

Kacper Rogacin (AIP)
AS Roma pokonała Fiorentinę w hicie 28. kolejki Serie A. Wojciech Szczęsny zagrał dobre spotkaniem, ale w mediach jest krytykowany za... zachowanie.

Przed piątkowym spotkaniem, oba zespoły miały po 53 punkty w tabeli, co oznaczało, że zwycięzca będzie zajmował trzecie miejsce w tabeli ligi włoskiej. Już po pierwszej połowie było jasne, że to Roma wygra ten mecz.

Rzymianie co chwilę dziurawili obronę Fiorentiny szybkimi, dynamicznymi atakami i właśnie po takich akcjach strzelili pierwsze trzy gole. Tuż przed przerwą Josip Ilicić wykorzystał jednak rzut karny i do przerwy Roma prowadziła 3:1. To właśnie stracona bramka mocno wkurzyła Wojciecha Szczęsnego, który schodząc do szatni pokazał w stronę kibiców Fiorentiny obraźliwy gest, dorzucając pod nosem głośne „F*** you”.

Włoskie media nie zostawiły na Polaku suchej nitki. Szczęsny, który zaliczył bardzo dobry mecz, został mocno skrytykowany i bardzo możliwe, że włoski związek piłki nożnej nałoży na niego karę. Cały mecz na ławce rezerwowych Fiorentiny przesiedział Jakub Błaszyczkowski.

Pełne 90 minut w meczu z Genoą rozegrali Łukasz Skorupski i Piotr Zieliński. Ich Empoli przegrało jednak 0:1. Cały mecz z Lazio zagrał z kolei Kamil Glik, a jego Torino zremisowało 1:1.

Mecze 28. kolejki Serie A

• Roma – Fiorentina 4:1 (El Shaarawy 22, Salah 25, 58, Perotti 38 – Ilicić 45 z karnego)
  • Verona – Sampdoria 0:3 (Soriano 6, Cassano 11, Christodoulopoulos 30)
  • Napoli – Chievo 3:1 (Higuain 6, Chiriches 39, Callejon 70 – Rigoni 2)
  • Torino – Lazio 1:1 (Belotti 12 – Biglia 78 z karnego)
  • Atalanta – Juventus 0:2 (Barzagli 24, Lemina 86)
  • Bologna – Capri 0:0; Frosinone – Udinese 2:0 (Ciofani 12, Blanchard 60)
  • Genoa – Empoli 1:0 (Rigoni 48)
  • Sassuolo – Milan 2:0 (Duncan 27, Sansone 72)