MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Skrót meczu Węgry - Szwajcaria. Wszystkie gole z meczu grupy A na Euro 2024

OPRAC.:
Jacek Czaplewski
Radość Embolo z gola na 3:1
Radość Embolo z gola na 3:1 PAP/EPA
Szwajcaria także zwyciężyła w pierwszym meczu na Euro 2024. W grupie A na otwarcie turnieju pokonała na stadionie w Kolonii Węgry 3:1. Zobaczcie jak padły wszystkie bramki, które z trybun obejrzało ponad 41 tys. kibiców - w tym premier Węgier Viktor Orban czy wiceprezydent UEFA Zbigniew Boniek.

Mecz Węgry - Szwajcaria: wszystkie gole z Kolonii

Mecz rozpoczął się od wzajemnych ataków, które początkowo nie przynosiły zagrożenia dla obu stron. Szybko jednak Szwajcaria zaczęła przejmować inicjatywę, co zaowocowało pierwszą bramką w 12. minucie. Kwadwo Duah, po świetnym zagraniu Michela Aebischera, znalazł się sam na sam z bramkarzem i pewnie pokonał go, otwierając wynik meczu. Moment ten nie obył się bez kontrowersji, ponieważ sędzia początkowo odgwizdał spalonego, lecz po konsultacji z VAR bramka została uznana.

- Już pierwsza telewizyjna powtórka pokazała, że spalonego nie było i po krótkiej konsultacji rozjemca niedawnego finału Ligi Mistrzów zmienił decyzję i uznał bramkę.

Ta bramka była pierwszym trafieniem Duaha w narodowych barwach, co było znaczącym momentem dla 27-latka.

Gol na 0:1 w meczu Węgry - Szwajcaria

Szwajcarzy nie zwalniali tempa, a ich przewaga stała się jeszcze bardziej widoczna. Mimo kilku dobrych akcji Węgrów, to Szwajcaria była stroną dominującą na boisku. Tuż przed przerwą Michel Aebischer, zawodnik Bologny, pokazał klasę, zdobywając drugą bramkę dla swojego zespołu. Jego strzał zza pola karnego nie dał szans bramkarzowi Węgier.

W drugiej połowie meczu obraz gry niewiele się zmieniał. Węgrzy próbowali atakować, ale brakowało im skuteczności, podczas gdy Szwajcaria nadal stwarzała groźne sytuacje pod bramką przeciwnika.

Gol na 0:2 w meczu Węgry - Szwajcaria

Węgierska drużyna, mimo niekorzystnego wyniku, nie poddawała się i starała się odwrócić losy meczu. Ich wysiłki przyniosły efekt w 66. minucie, kiedy to Barnabas Varga zdobył bramkę głową, dając nadzieję kibicom na zmianę wyniku.

- Trzy minuty później 29-letni napastnik Ferencvarosu już się nie pomylił - po "wrzutce" Dominika Szoboszlaia uprzedził Aebischera i głową z bliska pokonał Yanna Sommera.

Niestety dla Węgrów, mimo zwiększonego naporu, nie udało się zdobyć kolejnych bramek. Szwajcarzy skutecznie odpierali ataki, a w końcówce meczu wykorzystali błąd obrony Węgier. Breel Embolo, po przejęciu piłki, lobował bramkarza, ustalając tym samym wynik meczu na 3:1.

Gol na 1:2 w meczu Węgry - Szwajcaria

Mecz Węgry - Szwajcaria dostarczył kibicom wielu emocji. Szwajcarzy pokazali, że są w świetnej formie, skutecznie wykorzystując swoje szanse. Węgry, mimo porażki, walczyły do końca, pokazując charakter i determinację. Spotkanie to, rozegrane w ramach grupy A na Mistrzostwach Europy 2024, na długo zostanie zapamiętane przez fanów futbolu.

Gol na 1:3 w meczu Węgry - Szwajcaria

Grupa A: Węgry - Szwajcaria 1:3 (0:2).

Bramki: 0:1 Kwadwo Duah (12), 0:2 Michel Aebischer (45), 1:2 Barnabas Varga (66-głową), 1:3 Breel Embolo (90+3).
Żółte kartki - Węgry: Attila Szalai, Attila Fiola. Szwajcaria: Silvan Widmer, Remo Freuler.
Sędzia: Slavko Vincic (Słowenia).
Widzów: 41 676.

Węgry: Peter Gulacsi - Adam Lang (46. Bendeguz Bolla), Willi Orban, Attila Szalai (79. Marton Dardai) - Attila Fiola, Roland Sallai, Adam Nagy (67. Laszlo Kleinheisler), Andras Schafer, Dominik Szoboszlai, Milos Kerkez (79. Martin Adam) - Barnabas Varga.

Szwajcaria: Yann Sommer - Manuel Akanji, Fabian Schaer, Ricardo Rodriguez - Silvan Widmer (68. Leonidas Stergiou), Michel Aebischer, Granit Xhaka, Remo Freuler (86. Vincent Sierro), Ruben Vargas (74. Breel Embolo), Dan Ndoye (86. Fabian Rieder) - Kwadwo Duah (68. Zeki Amdouni). PAP