Skrót meczu Zagłębie Sosnowiec - Polonia Warszawa 0:2 [WIDEO]. "Czarne Koszule" zwycięskie

Jakub Jabłoński
od 16 lat
Fortuna 1. Liga. Polonia Warszawa z kolejnym ligowym zwycięstwem na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej. Po raz czwarty w tym sezonie podopieczni trenera Rafała Smalca zgarnęli pełną pulę. Tym razem ofiarą "Czarnych Koszul" stało się Zagłębie Sosnowiec (0:2). Polecamy skrót najciekawszych sytuacji z tego meczu.

Najciekawsze sytuacje meczu Zagłębie Sosnowiec - Polonia Warszawa

Pierwsza część spotkania meczu w Sosnowcu nie obfitowała w ogrom emocji. Zawodnicy obydwu drużyn nie potrafili znaleźć drogi do bramki i na przerwę schodzili z bezbramkowym wynikiem na tablicy.

Worek z bramkami rozwiązał się dla gości w drugiej części spotkania. Pierwsze otwierające trafienie zdobył Mateusz Michalski, który świetnie odnalazł się w polu karnym i przytomnym strzałem zmieścił futbolówkę między słupki bramki strzeżonej przez Mateusza Kosa. Bramkarz Zagłębia jeszcze dodatkowo w 86. minucie musiał wyjmować piłkę z siatki. Do jego bramki drogę znalazł Michał Bajdur, który wykorzystał niefrasobliwość obrońców gospodarzy i po indywidualnej akcji wpisał się na listę strzelców.

Zagłębie Sosnowiec nie potrafiło się przebić przez szyki defensywne stołecznej drużyny. Podopieczni Smalca byli kapitalni w obronie i zasłużenie wywożą z województwa ślaskiego trzy punkty. Następny mecz po przerwie reprezentacyjnej "Czarne Koszule" rozegrają przeciwko Lechii Gdańsk u siebie przy Konwiktorskiej. Z kolei Zagłębie w tym czasie będzie rywalizować ze Stalą Rzeszów.

Zagłębie Sosnowiec - Polonia Warszawa 0:2

Bramki: Mateusz Michalski 61', Michał Bajdur 86'
Żółte kartki: Michał Grudniewski 34', Mateusz Michalski 41', Szymon Kobusiński 81'
Sędzia: Piotr Idzik (Poznań)

Zagłębie: Kos - Jonczy, Bykov (Guezen 74'), Dalić - Wrzesiński, Bonecki, Rozwandowicz, Ziemann - Valencia, Zielonka (Bebenek 68') - Biliński

Polonia: Kuchta - Kowalski-Haberek, Grudniewski, Kołodziejski - Zawistowski (Pawłowski 74'), Michalski (Tomczyk 66'), Okhronchuk, Biedrzycki - Kluska (Bajdur 66'), Koton (Wojciechowski 74') - Kobusiński (Marciniec 84')