Sparing: Cracovia - Polonia Bytom 3:0 [ZDJĘCIA]

Krzysztof Orski
Cracovia - Polonia Bytom 3:0
Cracovia - Polonia Bytom 3:0 gazetakrakowska.pl
Piłkarze Cracovii w sparingu rozegranym na boisku treningowym przy ulicy Wielickiej w Krakowie pokonali Polonię Bytom 3-0 (2-0). Bramki strzelali Dudzic (14, 24) i Dynarek (70).

Zobacz więcej zdjęć na stronie Gazety Krakowskiej

Przez całą pierwszą połowę piłkarze z Krakowa dominowali na boisku, prezentując ciekawe akcje i strzelając efektowne bramki. W 14. minucie znakomite podanie Budzińskiego wykorzystał Bartłomiej Dudzic, który minął bramkarza Polonii Marcina Cabaja i strzelił do pustej bramki. 10 minut później było już 2-0 także za sprawą Dudzica, który efektownie przelobował byłego bramkarza Pasów, po ładnej akcji przeprowadzonej wspólnie z Danielewiczem i Stebleckim.

W pierwszych 45 minutach krakowianie mieli jeszcze kilka niezłych okazji, ale zabrakło dobrego wykończenia, aby na przerwę zejść z jeszcze okazalszym wynikiem. W tej części meczu zawodnicy z Bytomia nie potrafili zagrozić bramce strzeżonej przez Milosa Budakovica, oddali jeden strzał, lecz był on niecelny.

Stawowy: Cracovia ma być jak drugi dom

Na drugą połowę trener Wojciech Stawowy wypuścił nową jedenastkę i obraz gry uległ niewielkiej zmianie. Piłkarze Polonii zaczęli śmielej atakować, wykorzystując słabsze zgranie drugiej jedenastki Pasów. Efektem tego była znakomita akcja Przemysława Trytko, który zmarnował w 66. minucie sytuację sam na sam z Marcinem Skrzeszewskim.

Jako, że niewykorzystane sytuacje mają to do siebie, iż lubią się zemścić Krakowianie przeprowadzili w 70. minucie meczu udany kontratak i podanie Bartłomieja Niedzieli z lewej strony boiska znakomicie wykorzystał Dawid Dynarek. Po stracie bramki z bytomian ewidentnie uszło powietrze i przewagę ponownie przejęła Cracovia, która zaczęła atakować coraz śmielej, jednak swoje sytuacje marnowali kolejno Kaliciak i Nykiel. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

W drużynie Cracovii zagrali nowi zawodnicy: Adam Marciniak i Krzysztof Danielewicz oraz testowany Bartłomiej Niedziela. Cała trójka zaprezentowała się bardzo poprawnie i wydaje się, że będą solidnymi wzmocnieniami przed rozgrywkami pierwszej ligi.

Cracovia (1 połowa): Budaković - Żytko, Kosanović, Struna, Marciniak - Budziński, Boljević, Żołądź, Danielewicz - Steblecki – Dudzic
Cracovia (2 połowa): Skrzeszewski - Jarabica, Nykiel, Janus, Biernat - Szeliga, Dynarek, Puzigaca, Rupa - Kaliciak, Niedziela

Polonia Bytom: Cabaj - Kulpaka, Tanżyna, Gamla, Alancewicz - Pokotyliuk, Cioch, Białkowski, Michalak - Płókarz, Trytko

W zespole Polonii w 2 połowie zagrali także: Mika, Balaż, Walesa, Harmata, Grzybek, Szkatuła