Sparing: Górnik Zabrze - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0

Damian Orł‚owicz
W rozgrywanym meczu kontrolnym w Opalenicy, podopieczni Roberta Warzychy pokonali Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0. Bramki dla zabrzan zdobywali: Gwaze, Augustyn i Szymon Drewniak. Jest to drugie zwycięstwo Górnika podczas przygotowań do nowego sezonu T-Mobile Ekstraklasy.

Wszystkie bramki dla Górnika padły w pierwszej połowie. Najpierw w 32. minucie Gancarczyk zagrał świetnie do niepilnowanego Gwaze, który nie dał szans Peskovicowi w sytuacji sam na sam.

Kilka minut później po raz drugi Gancarczyk zaliczył asystę, a w polu karnym najwyżej wyskoczył Augustyn. Wynik przed przerwą ustalił Szymon Drewniak z rzutu wolnego, piłka otarła się jeszcze o Slobodę, czym zmyliła bramkarza Podbeskidzia.

W składzie Górnika wystąpił Ćerimagić, który podpisał niedawno kontrakt z klubem. Poczynania swoich nowych kolegów z boku obserwował Dawid Plizga, który po wygaśnięciu umowy z Jagiellonią, przeniesie się do Zabrza.

Górnik: (I połowa) Kuchta - Danch, Augustyn, Gancarczyk - Sobolewski, Drewniak - Gwaze, Kurzawa, Kosznik - Iwan, Zachara; (II połowa) Steinbors - Mańka, Szeweluchin, Sadzawicki - Oziębała (68' Ćerimagić), Jeż, Łuczak, Małkowski - Sobczak (88' Pikul), Nwaogu, Skrzypczak (76' Nowak).

Podbeskidzie: (I połowa) Pesković - Górkiewicz, Byrtek, Grzelak, Tomasik - Chmiel, Iwański, Sloboda, Malinowski - Cisse, Trochim; (II połowa) Zajac - Pazio, Deja, Grzelak, Kwame - Sokołowski, Lenartowski, Kołodziej, Janeczko - Bartlewski, Chrapek.