Sparing: Korona Kielce - Dukla Praga 1:0

Marcel Olczyk
GKS Bełchatów - Korona Kielce 1:2
GKS Bełchatów - Korona Kielce 1:2 Dariusz Śmigielski/Polskapresse
Piłkarze Korony Kielce podczas swoje pobytu w Ajia Napa na Cyprze, rozegrali mecz sparingowy z szóstą drużyną czeskiej ekstraklasy. Zespół z Kielc wygrał 1:0, bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Maciej Korzym.

Wynik meczu otworzył tuż przed przerwą Maciej Korzym, dając prowadzenie swojej drużynie w 40. minucie meczu. Mimo starań żadnej z drużyn nie udało się odmienić wyniku po przerwie i zakończył się on jednobramkowym zwycięstwem polskiej drużyny. Było to drugie zwycięstwo kielczan na tym zgrupowaniu. Poprzednie odnieśli z rosyjską Mordowią Sarańsk.

"Złocisto-krwiści" rozegrają dzisiaj jeszcze jeden sparing, o 14.15 ze Slobodanem Uzice, który po rundzie jesiennej zajmuje 7. miejsce w serbskiej ekstraklasie. Będzie to ich ostatnie spotkanie na zgrupowaniu w Ayia Napa na Cyprze.

Korona Kielce - Slovan Liberec 1:0 (1:0)

Bramki: Maciej Korzym 40'

Korona Kielce: Wojciech Małecki - Paweł Golański, Pavol Stano, Tadas Kijanskas, Tomasz Lisowski - Michał Janota, Artur Lenartowski (46' Łukasz Jamróz), Vlastimir Jovanović, Paweł Zawistowski, Paweł Sobolewski (80' Marcin Cebula) - Maciej Korzym

FK Dukla Praga: Tomáš Kučera (46' Jan Sebek) - Pavel Hasek, Tomislav Bożić (46' Michal Jerabek), Jan Vorel, Marek Hanousek - Ismael Ouedraogo, Miroslav Podrazky (68' Tomas Borek), Petr Maly (68 Lubos Kalouda) - Tomas Berger (68' Nestor Albiach), Josef Marek (83' Zbynek Pospech), Vojtech Engelmann