Sparing: Miedź Legnica – AEK Larnaka 4-5

Paweł Jagiełło, Paweł Witkowski/GW
Miedź Legnica - Chrobry Głogów 1:1
Miedź Legnica - Chrobry Głogów 1:1 Piotr Krzyżanowski
W meczu sparingowym rozegranym w Opalenicy, Miedź Legnica przegrała z piątym zespołem cypryjskiej ekstraklasy AEK Larnaka 4:5.

Miedź po pierwszej połowie prowadziła 4:2, ale po przerwie południowcy wymienili całą jedenastkę i zdołali przegonić rywala. W legnickim zespole wystąpił 19-letni obrońca Zagłębia Lubin Kornel Osyra i jego rówieśnik Patryk Szymański (pomocnik) z ŁKS-u Łomża.

Pojutrze Miedziankę czeka starcie z Dolcanem Ząbki w 1/16 finału Pucharu Polski (al. Orła Białego, g. 18), więc w spotkaniu z Cypryjczykami trener Baniak dał odpocząć wielu graczom z pierwszego składu. Po meczu szkoleniowiec chwalił zawodników za postawę w ofensywie. Legniczanie zaskoczyli rywali szybkimi kontrami. Zawiodła za to obrona, której przytrafiało się wiele błędów. Przez całe spotkanie przeważał AÉK, który imponował techniką i organizacją gry. W jego składzie wystąpił m.in. były reprezentant Holandii Tim de Cler.

MIEDŹ LEGNICA - AEK LARNAKA 4:5 (4:2)

Bramki dla Miedzi: Paszliński (19), Szymański 2 (23, 30), Hempel (43).

MIEDŹ: Szczepankiewicz - Gałęza (56 Osyra), Paszliński, Tanżyna, Grittner (46 Madejski), Łuszkiewicz (56 Kasperkiewicz), Garuch, Hempel (81 Grittner), Szymański (63 Lenkiewicz), Alexandre, Retlewski (68 Zieliński).

W legnickiej drużynie testowany był środkowy obrońca Kornel Osyra, który ostatnio występował w Zagłębiu Lubin.