Sparingi: Arka Gdynia - Concordia Elbląg 6:2

Janusz Woźniak/Dziennik Bałtycki
Bartosz Ślusarski już strzela dla Arki bramki
Bartosz Ślusarski już strzela dla Arki bramki Tomasz Bolt/Polskapresse
Ostatni sparingowy mecz gdyńskiej Arki przed wznowieniem wiosennej części rozgrywek odbył się na stadionie GOSiR, a więc gdyńscy piłkarze mogli po raz pierwszy w tym roku zagrać na naturalnej trawie.

PŚ w skokach: Kamil Stoch wygrał w Lahti i został liderem cyklu

I uczcili to, zdobywając aż 6 bramek. Arka pokonała II-ligową Concordię Elbląg 6:2. Co zrobi trener Paweł Sikora, jak wkomponuje w drużynę 6 nowych piłkarzy, z których 5 to transferowe last minute?

Przynajmniej częściową odpowiedź na to pytanie miał dać sobotni sparing z elbląską Concordią. W wyjściowej "11" na ten mecz pojawiło się trzech nowych zawodników Arki. Bartosz Ślusarski, Mateusz Cichocki i Igor Tyszczenko, którego zdążono ostatecznie wypożyczyć z Karpat Lwów. Pierwszy gdyńskim kibicom pokazał się z dobrej strony Ślusarski, który już w 3 minucie gry zdobył dla żółto-niebieskich prowadzenie.

Warto zaznaczyć, że asystował przy tym golu Arkadiusz Aleksander, co dobrze wróży boiskowej współpracy obu doświadczonych futbolistów. Goście nie zrazili się jednak utratą gola i grając agresywnie, szybko odrobili straty, a nawet wyszli na prowadzenie.

Gdynianie rozstrzelali się dopiero w ostatnich 30 minutach meczu. Gole padały po ładnych akcjach, więc kibice żółto-niebieskich mieli powody do radości.

Na boisku pokazała się cała szóstka nowych zawodników Arki. Wypadli... różnie, ale na pewno nie są to transferowe pomyłki. Tylko czy trener Paweł Sikora zdąży zrobić z nich zespół? Z odpowiedzią na to pytanie będziemy musieli jeszcze poczekać.

Pierwszy mecz rundy wiosennej piłkarze gdyńskiej Arki rozegrają w niedzielę o godz. 12.15 w Jaworznie z GKS Tychy.

Arka Gdynia - Concordia Elbląg 6:2 (1:2)
Bramki:
1:0 Bartosz Ślusarski (3), 1:1 Jean Claude Song (5), 1:2 Jean Claude Song (28), 2:2 Mateusz Szwoch (63), 3:2 Michał Rzuchowski (68), 4:2 Bartosz Ślusarski (80, z karnego), 5:2 Paweł Wojowski (84), 6:2 Kamil Juraszek (90)

Arka: Szromnik - Budka (75 Wojowski), Cichocki (61 Juraszek), Sobieraj, Radzewicz (46 Cienciała) - Tyszczenko (61 Kowalski), Szwoch, Pruchnik (46 Rzuchowski), Tomasik (46 Oleksy) - Aleksander (61 da Silva), Ślusarski

Concordia: Hrynowiecki (46 Matłoka) - Nakatani, Broniarek, Munoz, Bogdanowicz - Juanma, Burzyński (46 Hero), Okada (70 Lewandowski), Faura (64 Adolfo) - Fujikawa (83 Galeniewski), Song (46 Zapata)