Sparingi: Pogoń Siedlce - FK Gorodieja 1:4

Sebastian Chmielak
Arkadiusz Gola/Polska Press
Pogoń Siedlce przegrała środowy sparing z białoruskim FK Gorodieja 1:4, a jedyną bramkę dla siedlczan zdobył Damian Świerblewski.

Siedlczanie mogli bardzo szybko objąć prowadzenie w środowym sparingu z białoruskim zespołem, ponieważ w 6. minucie arbiter podyktował rzut karny dla Pogoni. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Rafał Zembrowski, a strzał kapitana biało-niebieskich obronił Pawieł Czesnowskij. Zawodnicy Gorodieji nie przestraszyli się pierwszoligowca i po kwadransie gry strzelili bramkę, Rafała Misztala pokonał Dmitrij Parchaczow. Siedlczanie stan rywalizacji wyrównali na kilka minut przed przerwą. Damian Świerblewski otrzymał futbolówkę w polu karnym rywali i po ograniu kilku zawodników Gorodieji wpakował piłkę do bramki.

Po zmianie stron gole strzelali tylko Białorusini. Najpierw Dmitrij Kowb z bliska dopełnił formalności, wykorzystując dośrodkowanie z lewej strony boiska. W 77. minucie Jewgienij Szydłowskij po zamieszaniu w polu karnym siedlczan skierował piłkę do siatki, a w ostatnich sekundach Misztala pokonał jeszcze Siergiej Usiena. Biało-niebiescy przegrali 1:4, a okazja do rehabilitacji będzie już w najbliższą sobotę. Wówczas podopieczni Marcina Sasala zmierzą się z Legionovią Legionowo, a mecz zostanie rozegrany na głównej płycie obiektów na Jana Pawła II 6 przy sztucznym oświetleniu.

Pogoń Siedlce – FK Gorodieja 1:4 (1:1)

Bramki: Damian Świerblewski 40' – Dmitrij Parchaczow 13', Dmitrij Kowb 62', Jewgienij Szydłowskij 77', Siergiej Usienia 89'

Pogoń Siedlce: Rafał Misztal (46', Przemysław Frąckowiak) - Konrad Wrzesiński (46', Łukasz Wójcik), Rafał Zembrowski (64', Rafał Augustyniak), Mateusz Żytko (64', Marcin Paczkowski), Daniel Chyła (46', Dawid Dzięgielewski) - Kamil Jonkisz (46', Rafał Maćkowski), Rafał Augustyniak (46', Daniel Dybiec), Marcin Paczkowski (46', Krzysztof Bodziony), Mariusz Rybicki (46', Kamil Dmowski), Damian Świerblewski (64', Daniel Chyła) - Adam Duda (46, Paweł Łysiak).

FK Gorodieja: Pawieł Czesnowskij - Ilja Kołpaczuk (51', Siergiej Usienia), Kiriłł Pawluczek, Jewgienij Szydłowskij, Siemion Szestiłowskij - Aleksiej Martyniec (59', Michaił Koladko), Aleksiej Chaleckij (46', Aleksiej Pietrow), Ołeksij Tupczij, Dmitrij Lebiediew, Dmitrij Parchaczow (57', Wiaczesław Jarosławskij) - Anton Saroka (54', Dmitrij Kowb).