Sparingi: Wigry Suwałki na remis z trzecioligowcem

Adrian Milewski
Sparing : Wigry Suwałki - MKS Ełk
Sparing : Wigry Suwałki - MKS Ełk A.Milewski
W sobotnim sparingu piłkarze suwalskich Wigier zremisowały z trzecioligowym MKS-em Ełk 2:2

Wigry Suwałki rozpoczęły spotkanie bardzo ofensywnie i od pierwszych minut podopieczni Dominika Nowaka starali się kontrolować wydarzenia na boisku. Na pierwszego gola długo nie było trzeba czekać bo już w 14 minucie świetnie podanie od Zapolnika otrzymał Damian Kądzior i spokojnie sam na sam z bramkarzem umieścił piłkę w siatce. Trzecioligowiec ustawiony był na kontry i po dwóch takich atakach MKS Ełk wyszedł na prowadzenie.

Na pierwszy strzał z dystansu odważył się Oleksandr Berezowski i źle ustawiony bramkarz rezerw - Wigier Patryk Sobolewski tego strzału obronić już nie zdążył. Wigry tempa nie zwalniały i zawodnicy ubrani w niebiesko-białych strojach szukali kolejnego trafienia. Stało się zupełnie inaczej i kolejny atak zakończony strzałem zza pola karnego sprawił że MKS prowadził w pierwszej połowie 2:1. Doskonałą sytuację miał jeszcze Damian Kądzior, ale jego strzał z rzutu wolnego kapitalnie sparował nad poprzeczkę - Radzikowski.

Druga odsłona przebiegała również pod dyktando gospodarzy i już po pierwszej składnej dwójkowej akcji lewym skrzydłem między Kozakiem i Adu Kwame ten drugi znalazł się z piłką w polu karnym i płaskim strzałem doprowadził do remisu.

Wigry szukały swoich kolejnych szans na zdobycie bramki, lecz niewiele zabrakło po strzałach z rzutów rożnych Wichtowskiemu i Remiszowi.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:2 a na poprawienie skuteczności Wigry będą miały okazję popracować podczas zgrupowania na Cyprze. Pierwszoligowiec wciąż jeszcze czeka na transfer Damiana Podleśnego z Lechii Gdańsk, który byłby idealnym wzmocnieniem między słupkami Wigier.

Wigry Suwałki - MKS Ełk 2:2 (1:2)
Damian Kądzior 19, Frank Adu Kwame 52 - Ołeksandr Berezowśkyj 22, Patryk Rosoliński 33

Wigry Suwałki: Patryk Sobolewski (46 Krzysztof Sztukowski) - Janusz Bucholc (46 Artur Bogusz), Rafał Remisz, Maciej Wichtowski, Václav Cverna - Damian Kądzior (46 Adam Ryczkowski), Mateusz Radecki (46 Rafał Augustyniak), Łukasz Wroński (70 Miłosz Kozak), Damian Gąska (46 Robert Dadok), Miłosz Kozak (46 Frank Adu Kwame) - Kamil Zapolnik.

MKS Ełk: Adam Radzikowski - Adam Finfando, Łukasz Gryko, Bartosz Szaraniec, Wojciech Kuriata, Mateusz Furman, Malinowski, Paweł Sobolewski, Ołeksandr Berezowśkyj, Patryk Rosoliński, Michał Świderski.