Sparingi. Zwycięski pierwszy sparing Legii Warszawa. Rywalem rumuńskie FC Botosani

Piotr Szymański
Jose Kante zdobył dwie bramki w pierwszym zimowym sparingu Legii Warszawa
Jose Kante zdobył dwie bramki w pierwszym zimowym sparingu Legii Warszawa sylwia dabrowa / polska press
Sparingi. Legia Warszawa, przygotowująca się do rundy wiosennej PKO Ekstraklasy w tureckim Belek, pokonała w pierwszym sparingu FC Botosani (2:1). Obie bramki dla wicemistrzów Polski zdobył Jose Kante.

W pierwszej połowie znakomitych okazji dla wicemistrzów Polski nie wykorzystali m.in. Mateusz Cholewiak i Arvydas Novikovas. Po przerwie na boisku pojawił się Jose Kante, który po 10 minutach otworzył wynik spotkania wykorzystując podanie od Mateusza Praszelika.

Siódmy zespół rumuńskiej ekstraklasy odpowiedział po golu z rzutu karnego (ręką w polu karnym zagrał Ariel Mosór).

Ostatnie słowo należało jednak do legionistów. Tym razem Kante na wślizgu wpakował piłkę do sieci. Z prawego skrzydła płasko dogrywał mu Paweł Wszołek.

W niedzielę przed zawodnikami Aleksandara Vukovicia druga gra kontrola podczas zgrupowania w Turcji. Rywalem będzie Dynamo Kijów.

Legia Warszawa - FC Botosani 2:1 (0:0)

Bramki: Jose Kante 55, 86 - Marko Dugandżić 68 (rzut karny)

Skład Legii: (I połowa) Radosław Majecki - Paweł Stolarski, Mateusz Wieteska, Igor Lewczuk, Luis Rocha - Walerian Gwilia, Andre Martins - Arvydas Novikovas, Luquinhas, Mateusz Cholewiak - Kacper Kostorz. (II połowa) Radosław Cierzniak - Marko Vesović, Ariel Mosór, Inaki Astiz, Michał Karbownik - Cafu, Domagoj Antolić - Paweł Wszołek, Mateusz Praszelik (69. Piotr Pyrdoł), Maciej Rosołek - Jose Kante