Stade Rennais pokonało Nantes i walczy o Ligę Mistrzów. Grosicki zaczął od pierwszej minuty i strzelił gola

mgs
Kamil Grosicki mecz Stade Rennais z Nantes zaczął od pierwszych minut i odpłacił się trenerowi za zaufanie. Polak w w 15. minucie strzelił gola, a jego drużyna wygrała 4:1.

Gol Kamila Grosickiego w meczu z Nantes! [WIDEO]

W ostatnim czasie Kamil Grosicki nie mógł liczyć na regularne występy w Stade Rennais i większość spotkań oglądał z ławki rezerwowych, wchodząc jedynie na końcówki spotkań. W meczu 29. kolejki Ligue 1 trener Stade Rennais Rolland Courbis postawił na Polaka od początku. Tego wyboru nie pożałował, ponieważ już w 15. minucie Polak odwdzięczył się strzelonym golem.

Ogółem w trwającym sezonie Grosicki strzelił już osiem goli na boiskach francuskiej ekstraklasy. W niedzielę jego drużyna pokonała Nantes 4:1, a pozostałe bramki zdobyli Ousmane Dembele i Cheikh M’Bengue. Po 29 kolejkach Stade Rennais zajmuje piąte miejsce. Czwarta lokata, którą z takim samym dorobkiem punktowym co Rennes zajmuje OGC Nice, daje prawo gry w eliminacjach Ligi Europy. Trzeci Olympique Lyon (to miejsce daje prawo gry z eliminacjach Ligi Mistrzów) ma zaledwie punkt więcej.

Stade Rennais - Nantes 4:1

Bramki: 1' Dembele, 15' Grosicki, 24' M'Bengue, 45' Dembele – 60' Adryan

Kartki: 28' Andre, 35' Sio – 24' Sigthorsson, 79' Audel, 67' Sio

Stade Rennais: Costil – Danzé, Mendes, Armand, M'Bengue, André, Grosicki (85' Gnagnon), Fernandes, Gourcuff (65' Baal), Dembèlé (80' Boga), Sio.

Nantes: Riou – Sabaly, Vizcarrondo, Cana, Moimbé, R. Gomis, Gillet, Thomasson (61' Audel), Bedoya, Adryan (60' Bammou), Sigthorsson (72' Sala).