Termalica pokonała Chojniczankę i dalej liczy się w grze o awans (ZDJĘCIA)

Bartosz Głąb
Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Chojniczanka Chojnice 1:0
Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Chojniczanka Chojnice 1:0 Grzegorz Golec/Polska Press
W ostatnim meczu 29. kolejki 1. ligi Termalica Bruk-Bet Nieciecza pokonała na własnym stadionie Chojniczankę 1:0. "Słoniki" dzięki wygranej zmniejszyły dystans do drugiej Wisły Płock do jednego punktu.

Termalica od samego początku mocno zaatakowała rywali i już w 8. minucie Jakub Czerwiński wpakował piłkę do bramki Chojniczanki, ale arbiter słusznie bramki nie uznał, bo zawodnik gospodarzy wcześniej pomagał sobie ręką przy przyjmowaniu piłki.

Drużyna "Słoników" w pierwszej połowie miała jeszcze kilka okazji do zdobycia bramki dającej prowadzenie, ale niedokładność i brak zimnej krwi w wykończeniu spowodowała, że do przerwy mieliśmy bezbramkowy rezultat.

Po zmianie stron Termalica nie zwalniała tempa z tym że była nieco bardziej skuteczna. W 63. minucie najprzytomniej w polu karnym Chojniczanki zachował się Emil Drozdowicz korzystając z ogromnego zamieszania w polu karnym i otworzył wynik spotkania w Niecieczy.

Do końca rezultat meczu już nie uległ zmianie i Termalica zdobyła bardzo cenne trzy punkty, które pozwalają utrzymać kontakt z czołówką walczącą o awans do T-Mobile Ekstraklasy. Zespół z Niecieczy do drugiej w tabeli Wisły Płock traci zaledwie jeden punkt, natomiast do liderującego Zagłębia Lubin tylko cztery "oczka".