Trenerzy po meczu GKS Katowice - Arka Gdynia [KONFERENCJA]

Łukasz Łabędzki
Trenerzy po meczu GKS Katowice - Arka Gdynia
Trenerzy po meczu GKS Katowice - Arka Gdynia Łukasz Łabędzki
W meczu 20. kolejki 1. ligi, GKS Katowice przegrał na własnym stadionie z Arką Gdynia 0:2 (0:2). Po tym spotkaniu trenerzy obu zespołów podzielili się swoimi przemyśleniami na temat wydarzeń, które miały miejsce na boisku!

Jerzy Brzęczek (GKS Katowice): Nie był to udany mecz w naszym wykonaniu. Początek spotkania była bardzo agresywna gra, ale przez to popełnialiśmy sporo błędów i fauli co stwarzało stałe fragmenty gry. Po jednym z nich straciliśmy pierwszą bramkę. Było widać trochę nerwowości, brak pewności siebie. Arka dzisiaj zasłużenie wygrała. Nie potrafiliśmy spokojnie rozegrać piłki, stworzyć sytuacji. W ciągu 90 minut nie doprowadziliśmy do takiej sytuacji, gdzie z gry potrafilibyśmy zaskoczyć linię obrony przeciwnika. Dzisiaj zawiedliśmy i szkoda, że w takim meczu. Chciałbym podziękować kibicom, że przyszli i nas dopingowali. Ta lekcja od Arki będzie dla nas ważna w następnych tygodniach.

Grzegorz Niciński (Arka Gdynia): Udała nam się ta inauguracja. Przyjechaliśmy do dobrej drużyny na ciężki teren. Pierwsza kolejka jest zawsze niewiadomą. Mieliśmy swoje problemy w tygodniu. Szybko zdobyliśmy dwie bramki i do końca nie daliśmy sobie wydrzeć tego zwycięstwa. Oczywiście fajna atmosfera tutaj w Katowicach. Duża liczba naszych kibiców. Przy takim wsparciu bardzo dobrze się gra. Zdobyliśmy bardzo ważne punkty, ale ta walka będzie bardzo trudna. Myślimy o tym żeby się zregenerować, bo już w piątek czeka nas mecz z Sosnowcem. Wynik 2:0 do przerwy wymusił naszą grę w 2 połowie. Nie chcieliśmy stracić bramki, nie graliśmy tak płynnie i nie stworzyliśmy sobie tylu sytuacji. Myślę, że w następnych kolejkach będziemy jeszcze lepiej operowali piłką. Zagraliśmy na zero z tyłu i to nas cieszy.

źródło: Arka Gdynia