Trenerzy po meczu GKS Katowice - Chojniczanka Chojnice [KONFERENCJA]

Rafał Strzelec
Jerzy Brzęczek, trener GKS-u Katowice
Jerzy Brzęczek, trener GKS-u Katowice MACIEJ GAPINSKI / POLSKA PRESS
GKS Katowice zremisował u siebie z Chojniczanką Chojnice w meczu 3. kolejki 1. ligi 1:1. Trenerzy obu drużyn, Jerzy Brzęczek i Maciej Bartoszek, odnieśli się do przebiegu spotkania.

Maciej Bartoszek (Chojniczanka Chojnice): Nie udał się nam początek spotkania, źle weszliśmy w mecz, ale dobra reakcja zespołu pozwoliła szybko strzelić bramkę, co było bardzo ważne. Później mecz głównie w środku pola, akcja za akcję. Myślę, że po względem ambicjonalnym mecz był na wysokim poziomie. W drugiej połowie staraliśmy się grać swoją piłkę, ale pod koniec nie byliśmy w stanie tego pokazać. Nie pomogły zmiany. Chcieliśmy budować swoje akcje, ale nie udało się. Remis uważam za sprawiedliwy.

Jerzy Brzęczek (GKS Katowice): Dobrze weszliśmy w spotkanie. Nie może się jednak zdarzyć taka sytuacja, kiedy piłka odbija się od słupka i wpada nam po dobitce do bramki. To był nasz duży błąd. Te ostatnie 20 minut było bardzo dobre, zabrakło jednak ostatniego podania. Graliśmy skrzydłami, ale ostatecznie zabrakło tego dokładnego ostatniego podania. Na naszym stadionie wciąż nie wygraliśmy, jednak mam nadzieje, że kolejny mecz zakończy się zwycięstwem. Zmiana Mandrysza była spowodowana urazem w meczu z Chrobrym. Jeśli chodzi o Grzegorza Goncerza, to nasz kapitan miał dobre okazje, by zdobyć bramkę. Ważne są właśnie te chwile, gdy napastnik dochodzi do sytuacji. Grzegorz jest ważnym elementem, ale nie wykluczam sytuacji, kiedy usiądzie na ławce.