Trenerzy po meczu Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów [KONFERENCJA]

Łukasz Łabędzki
Trenerzy po meczu Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów
Trenerzy po meczu Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów Łukasz Łabędzki
W meczu 16. kolejki 1. ligi, Zagłębie Sosnowiec wygrało na własnym stadionie z Chrobrym Głogów 2:0 (1:0). Po tym spotkaniu trenerzy obu zespołów podzielili się swoimi przemyśleniami na temat wydarzeń, które miały miejsce na boisku!

Artur Derbin (Zagłębie Sosnowiec): Jezu, jak się cieszę! Dziękuję trenerze za gratulacje. Grając z taką drużyną jaką jest Chrobry Głogów, która jest znakomicie zorganizowana, w defensywie również szybko wyprowadzając szybki atak, musieliśmy również być mocno zdyscyplinowani. Dzisiaj chłopcy zrealizowali ten plan taktyczny zarysowany w 100 %, chwała im za to. Dzisiaj również mieliśmy mały finał akcji ”Padłeś, powstań”, on się skończył, ale zaczyna się kolejna akcja Zawisza!

Ireneusz Mamrot (Chrobry Głogów): Zacznę dla gratulacji dla przeciwnika, dla Artura. Nie prowadzę statystyk, ale tak jak Państwo pisali jest to pierwsza moja porażka z Zagłębiem. Powiem tak, ta porażka boli, nie jako porażka tylko przede wszystkim wstyd. Naszą siłą jako zespołu jest organizacja gry, taktyka i zaangażowanie. Dzisiaj nie było żadnej z tych cech w pierwszej połowie na boisku. Sam na siebie jestem zły o tą jedną bramkę, ale wracając jakby do całej drużyny to jedyny fragment, z którego możemy być zadowoleni to ten po przerwie. I myślę, że sytuacja Maćka Górskiego, z 5 metrów, 100 % sytuacja, miał wybór, nie wykorzystał tego. Za chwilę dostaliśmy bramkę na 2:0 i Zagłębie kontrolowało ten mecz już do końca. Z przebiegu gry uważam, że wygrało zasłużenie, natomiast nas ta porażka wiele nauczy, wyciągniemy z niej wnioski i przede wszystkim świadomi, że my nie mamy piłkarzy, którzy mają po 100, 200 meczów w ekstraklasie. To są chłopcy, którzy w większości mają przed sobą najlepsze lata.

źródło: Zagłębie Sosnowiec