Tymoteusz Puchacz w ostatnim meczu 2. Bundesligi zaliczył asystę przy przepięknym trafieniu

Jakub Jabłoński
Tymoteusz Puchacz błysnął w ostatniej kolejce. Pewniak na Euro 2024?
Tymoteusz Puchacz błysnął w ostatniej kolejce. Pewniak na Euro 2024? IMAGO/Susanne HŁbner, Susanne Huebner/Imago Sport and News/East
Tymoteusz Puchacz błysnął w ostatniej kolejce na zapleczu niemieckiej ekstraklasy. Polski lewy obrońca wystąpił od pierwszej minuty w wysoko wygranym meczu z Eintrachtem Brunszwik (5:0). Przy jednym golu dla Kaiserlautern nawet pretendent do gry w reprezentacji Polski na Euro 2024 zanotował asystę. Puchacz w obliczu problemów z regularną grą Nicoli Zalewskiego może być nawet pierwszym wyborem Michała Probierza. Powołania już lada moment - dobra forma zawsze cieszy!

Tymoteusz Puchacz z asystą w meczu Kaiserlautern - Eintracht Brunszwik

Reprezentant Polski walczy o wyjazd na Euro 2024. Michał Probierz już 29 maja ogłosi ostateczną kadrę, która uda się na niemiecki turniej. Do tego czasu rozgrywki ligowe z udziałem kadrowiczów dobiegną końca. I każdy będzie już myślał o najważniejszym turnieju reprezentacyjnym na Starym Kontynencie.

W niedzielę swoją ligę zamknął bowiem Tymoteusz Puchacz. I to najlepiej jak się da. Kaiserlautern z nim w składzie wygrało w ostatniej serii gier rozgrywek 2. Bundesligi z Eintrachtem Brunszwik (5:0). Sam Polak również miał swój udział w tym wysokim zwycięstwie finalisty Pucharu Niemiec. Poza asystą aktywnie uczestniczył w akcji otwierającej strzelanie w 36. minucie.

Puchacz asystował przy trafieniu z 48. minuty. Wtedy Polak dograł piłkę na krótko do Marlona Rittera. Ten przytomnym i niezwykle precyzyjnym uderzeniem pokonał golkipera rywali. Podwyższył tym samym na dwubramkowe prowadzenie po przerwie. Potem jego koledzy zabawili się z Eintrachtem w jeszcze większym stopniu. Bramki w następnych minutach strzelali: Daniel Hansik, Aaron Opoku oraz jeszcze jedną dołożył wspomniany Ritter, choć teraz już nie po asyście naszego rodaka.

Puchacz przed potencjalnym wyjazdem na Euro 2024 zmierzy się jeszcze w finale Pucharu Niemiec. Jego rywalem niepokonany w trwającym sezonie - Bayer Leverkusen na Olimpiastadion w Berlinie. Początek meczu 25 maja o godzinie 20:00. Powołania Michał Probierz przestawi światu kilka dni później.

Początek turnieju 14 czerwca w Monachium. Dwa dni później zagrają Polacy z Holandią w Hamburgu.

Legia ze skromnym zwycięstwem. Europejskie puchary blisko Warszawy

Po nich zdecydowanie więcej się spodziewaliśmy. Przychodzili jako gwiazdy oraz wielkie hity transferowe, ale PKO Ekstraklasa bardzo szybko ich zweryfikowała. Kluby takie jak Lech Poznań, Legia Warszawa czy Raków Częstochowa wydały na swoich zawodników worek pieniędzy - a ci są cieniami własnych piłkarzy. Oto największe rozczarowania transferowe w PKO BP Ekstraklasie ostatnich lat! Sprawdź, który klub sprowadził najwięcej "niewypałów transferowych". Kliknij w przycisk po prawej stronie, aby zobaczyć największe niewypały w PKO BP Ekstraklasie!

Największe rozczarowania transferowe ostatnich lat. Niewypał...