MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Vlog reprezentacji Polski. Robert Lewandowski zagrzewał kolegów do walki z Holandią. "Poczujmy ten stadion, piłkę, przeciwnika"

Jakub Maj
Jakub Maj
Reprezentacja Polski przegrała pierwszy mecz na Euro 2024 z Holandią. Na kanale "Łączy nas piłka" pojawił się vlog z kulisami tego spotkania. Kamery zajrzały do szatni, gdzie Robert Lewandowski zagrzewał kolegów do walki z kadrą Holandii. Kapitan Biało-Czerwonych nie mógł wystąpić w niedzielę przez kontuzję.

Vlog reprezentacji Polski. Kulisy meczu z Holandią

Reprezentacja Polski niestety przegrała pierwszy mecz na Euro 2024. Zgodnie z przewidywaniami od początku meczu inicjatywa należała do Holendrów. To oni dłużej utrzymywali się przy piłce i próbowali zagrozić bramce strzeżonej przez Wojciecha Szczęsnego.

Skupieni na defensywie Biało-Bzerwoni czekali na swoją szansę i ta nadeszła w 16. minucie, gdy wykonywali rzut rożny. Dośrodkował Piotr Zieliński, a strzałem głową niespodziewane prowadzenie Polakom dał Adam Buksa. W pierwszej połowie do wyrównania doprowadził Gakpo. Kilka minut przed końcem spotkania bramkę na 1:2 zdobył Weghorst.

Na profilu "Łączy nas piłka" na YouTubie pojawił się vlog reprezentacji Polski, który ukazuje kulisy spotkania z Holandią. Kibice mogą sprawdzić, jak piłkarze relaksowali się przed pierwszym gwizdkiem. Kamery zajrzały także do szatni, gdzie przemawiali liderzy kadry narodowej. Oto wypowiedzi piłkarzy:

• Robert Lewandowski: Poczujmy ten stadion, piłkę, przeciwnika. Jak trzeba przytrzymać, to przytrzymajmy. Jak trzeba szybciej zagrać, to szukamy miejsca, żeby zagrać do przodu i idziemy. Nie bójmy się atakować przestrzeni, które są wolne. Tak zróbmy, żeby oni się cofnęli.
  • Wojciech Szczęsny: Będziemy wygrywać mecze. Ale musimy być przekonani, że to się nam uda. Mamy plan na ten mecz. Gramy to, co mamy grać i wygramy ten mecz.
  • Piotr Zieliński: Stwórzmy jeden organizm, który idzie w tę samą stronę. Nie bójmy się grać. Bądźmy zdecydowani i agresywni. Sprawmy, aby to był wyjątkowy dzień.