Warta - Bogdanka LIVE! Poznaniacy stoją nad przepaścią

Wojciech Maćczak
Jeśli Warta myśli o utrzymaniu, musi zacząć punktować
Jeśli Warta myśli o utrzymaniu, musi zacząć punktować Marcin Bukowski
Trzy punkty zdobyli w dotychczasowych sześciu wiosennych spotkaniach piłkarze Warty Poznań. A to tylko dlatego, że z rozgrywek pierwszoligowych wycofał się Łódzki Klub Sportowy. Na boisku „Zieloni” przegrali wszystkie pięć spotkań i zsuwają się w dół tabeli. Czy zdołają przełamać się w meczu z Bogdanką? Relacja NA ŻYWO od 17:00 w Ekstraklasa.net!

Relacja na żywo z meczu Warta Poznań - GKS Bogdanka w Ekstraklasa.net!

Po meczu z Cracovią można powiedzieć, że w postawie graczy Warty jest pewien progres. Po czterech spotkaniach bez zdobytego gola poznaniacy zdołali w końcu pokonać bramkarza rywali – uczynił to kapitan zespołu Tomasz Magdziarz. Co więcej, jego bramka dała podopiecznym Krzysztofa Pawlaka prowadzenie do przerwy, z którego jednak długo się nie pocieszyli. Zaledwie osiem minut drugiej połowy spotkania wystarczyło krakowianom, by zdobyć dwie bramki i pozbawić Wartę złudzeń.

Fatalna postawa poznaniaków wiosną sprawiła, że ich przewaga nad strefą spadkową topniała w podobnym tempie, co śnieg na boisku. Z dziewięciu oczek przewagi zostały już tylko cztery, w związku z tym już za dwie kolejki „Zieloni” mogą znaleźć się w strefie spadkowej. Tym bardziej, że ostatnio coraz lepiej spisują się piłkarze Stomilu Olsztyn, zajmujący najwyższą pozycję w części tabeli, zwykle zabarwionej na czerwono.

Pawlak: Spotkanie z Bogdanką będzie dla nas arcyważne

Fakt jest taki, że poznaniakom zaszkodziła zimowa rewolucja w składzie. Wstrzymanie finansowania klubu przez prezes Izabellę Łukomską-Pyżalską i odejście sporej części podstawowych zawodników musiało odcisnąć piętno na postawie zespołu. W miejsce ważnych graczy, jak Wojciech Trochim, Łukasz Grzeszczyk, Maciej Mysiak czy Grzegorz Bartczak przyszli młodzi piłkarze, dla których zaplecze Ekstraklasy to jeszcze zbyt wysokie progi.

Przede wszystkim, podobnie, jak wiosną, w klubie z Dolnej Wildy brakuje skutecznego napastnika. Ostatnim pomysłem trenera Pawlaka jest wystawianie na szpicy nominalnego skrzydłowego – Michała Jakóbowskiego. Wypożyczony z Lecha zawodnik z roli snajpera wywiązuje się przeciętnie, zbyt często schodzi do boku, ponadto przegrywa fizycznie z obrońcami rywala.

Teraz poznaniacy spróbują przełamać się w meczu z GKS-em Bogdanka. Podopieczni Piotra Rzepki zajmują bezpieczne miejsce w środku tabeli, nie myśląc ani o awansie, ani o spadku. Choć wcale nie jest to słaba drużyna, to ciężko wyobrazić sobie w tym momencie lepszego przeciwnika dla „Zielonych”. Wszak piłkarze z Łęcznej nie walczą już o nic i determinacja w ich grze będzie z pewnością niższa niż w walczącej o życie Warcie. Tylko czy tym razem wola walki przełoży się na ligowe punkty? Wcześniej już kilka razy się nie udało.

Zapraszamy na relację LIVE z meczu Warty z Bogdanką prosto ze stadionu przy Drodze Dębińskiej. Relację można śledzić w serwisie (kliknij!) oraz aplikacji Ekstraklasa.net na iPhone'a lub Androida.